REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jesienią pojedziemy KołoMarkiem, przesiądziemy się na Veturilo. System obsłuży ta sama firma

Miasto

Wszystko wskazuje na to, że jesienią mieszkańcy Marek będą mogli korzystać z systemu roweru miejskiego o nazwie KołoMarek. Firma Nextbike, zarządzająca systemem Veturilo, złożyła korzystną dla miasta ofertę.

REKLAMA

Dziś w ratuszu otwarto oferty w przetargu na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem, wdrożeniem, zarządzaniem i eksploatacją systemu roweru miejskiego. Propozycję przedstawiła firma Nextbike. Znacie ją pewnie z Warszawy - tam zarządza systemem Veturilo. Dobra wiadomość jest taka, że oferent mieści się w zaplanowanym na to przedsięwzięcie budżecie. Dział zamówień publicznych sprawdzi teraz ofertę firmy pod względem formalnym. Jeśli wszystko będzie w porządku, nic już nie stanie na przeszkodzie, by podpisać umowę. Na miejskie pojazdy, mieszkańcy Marek będą  mogli wsiąść jesienią. W mareckim systemie znajdzie się 75 rowerów miejskich (w tym dwa dziecięce). Miasto zacznie od uruchomienia pięciu stacji - każda z nich będzie mieć 15 rowerów i 22 miejsca postojowe. W doborze ich lokalizacji pomagali mieszkańcy. Stacje powstaną:

- pod wiaduktem S8

- przy ratuszu

- na rogu Piłsudskiego i Wspólnej

- na rogu Piłsudskiego i Legionowej

- na pętli przy Legionowej

Co ważne, klienci mareckiego systemu będą mogli zostawiać rowery w warszawskich stojakach. Propozycję nazw systemu zgłaszali mieszkańcy. Komisja konkursowa wybrała nazwę KołoMarek. I taka też znajdzie się na ramach rowerów.

Źródło: FB.com/BurmistrzMarek

Fot.: Nextbike

Redakcja .

Udostępnij:


system roweru miejskiegorower miejskikołomarekprzetarglokalizacje

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA