REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Remont Piłsudskiego ma przyspieszyć

Miasto

Remont Alei Piłsudskiego, zlecony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad firmie Astaldi, wielu mieszkańcom spędza sen z powiek. Niepokój spowodowany jest przeciągającymi się pracami. Czy wymiana nawierzchni będzie ukończona w terminie?

REKLAMA

Urząd Miasta Marki, od rozpoczęcia prac naciska na przedstawicieli GDDKiA, aby usprawnili remont.  - To, co możemy robić, to robimy – a jest to naciskanie i lobbowanie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Już na początku robót interweniowaliśmy w sprawie zorganizowania dojazdu do przedszkola, szkoły i kościoła na Strudze. Teraz regularnie podnosimy temat przyspieszenia prac, a także ich realizacji w sposób jak najmniej kłopotliwy dla mieszkańców. Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, którzy mówią, że grozi im bankructwo, bo ich klienci nie mogą dojechać. Oni rozumieją, że GDDKiA musi przeprowadzić remont, ale nie wiedzą, dlaczego tempo prac jest dalece niesatysfakcjonujące - mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Według informacji pochodzących z GDDKiA, w przyszłym tygodniu na sfrezowanych odcinkach pojawi się nowy asfalt. Pojawią się jednak nowe trudności komunikacyjne. GDDKiA poinformowała wiceburmistrza, że konieczne będzie całkowite wyłączenie nitki mostu nad rzeką Długą. Prace opóźnia także oczekiwanie na wyniki badań, których pozytywny wynik pozwoli na kontynuowanie robót drogowych. Termin zakończenia prac przewidywany jest na koniec sierpnia bieżącego roku.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


remontPiłsudskiegoalejaMarekMarkigłówa arteriado remontuDK8nowa nawierzchniaprzeciągające sięprace

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA