REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Komunikacja miejska do Marek po wybudowaniu metra na Targówku. ZTM dementuje

Miasto

Prace przy budowie metra na Targówku zbliżają się ku końcowi, co stało się okazją do rozważania zmian w komunikacji miejskiej w tej dzielnicy, ale także sąsiadujących z nią Marek. Informacje dotyczące zmian komunikacji po oddaniu stacji metra na Targówku przedstawił portal targowek.info, a zdementował je Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze roku, mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego będą mogli dojechać do centrum Warszawy w mniej niż 15 minut. A to za sprawą oddania do użytku metra.

Kiedy metro zacznie działać, zmieni się funkcjonowanie komunikacji miejskiej autobusowej. Plany zmian są rozważane, nie są jeszcze ostateczne (zapowiadane są m.in. konsultacje) ale pokazują, jakich zmian możemy się spodziewać już za około 12 miesięcy.

Jak informuje portal targowek.info, spora liczba tras autobusów zostanie skrócona i przekierowana do metra na ul. Trockiej. Sporo linii zostanie też skasowanych lub wycofanych całkowicie z Targówka. Autobusy, których zmiany nie dotkną, można policzyć na placach jednej ręki. Zmiany dotyczą także linii 140, 340 i 738, a więc tych, które kursują do Marek. Mogą być problemy z dojazdem do Dworca Wschodniego. Tak przedstawiają się zmiany wg portalu targowek.info:

140: zmiana przebiegu trasy. MARKI – Ząbki – Piłsudskiego – Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

190: trasa bez zmian.

340: zmiana trasy: MARKI – Piłsudskiego – Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

738: zmiana trasy. RADZYMIN – Marki – Ząbki– Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

Do powyższych zmian przedstawionych przez portal targowek.info odniósł się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie:

Materiał nie prezentuje „komunikacji miejskiej na Targówku po oddaniu metra” jak głosi tytuł, ani nie przedstawia „planów miejskich urzędników” jej dotyczących. To wybiórcze streszczenie opracowania Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko pod tytułem Analiza obecnej organizacji ruchu oraz opracowanie założeń do jej zmian, mających na celu zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu planowanych robót inwestycyjno-remontowych w Warszawie w latach 2018-2021 przy budowie drugiego etapu odcinka wschodnio-północnego (3 stacje) oraz budowie drugiego etapu odcinka zachodniego (5 stacji + stacja techniczno-postojowa) II linii metra na funkcjonowanie układu drogowego i transportowego w Warszawie zamówionego przez Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów Urzędu m.st. Warszawy. Zawiera ono propozycje zmian w organizacji ruchu i tras komunikacji miejskiej na czas budowy metra, które – zdaniem autorów – pozwolą zmniejszyć uciążliwości komunikacyjne dla mieszkańców Targówka po zajęciu przez place budów ważnych ciągów komunikacyjnych w dzielnicy. Nie są to plany organizacji komunikacji miejskiej po budowie metra.

Źródło: targowek.info, ztm.waw.pl

Redakcja .

Udostępnij:


komunikacja miejskaZTMMarkimetroTargówek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA