AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sprawca postrzelenia, Przemysław M. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Na Sygnale

Jak wcześniej informowaliśmy, sprawca postrzelenia, Przemysław M. został zatrzymany. Tego samego dnia usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim.

REKLAMA

W dniu 16 lipca 2018r. w toku nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga w Warszawie śledztwa przeciwko Przemysławowi M. funkcjonariusze Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali ukrywającego się od ponad tygodnia podejrzanego. Jednocześnie po przeszukaniu miejsca, w którym się ukrywał, zabezpieczono pistolet typu Skorpion.

Tego samego dnia prokurator postawił Przemysławowi M. zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz odmówił składania wyjaśnień. W czasie przesłuchania zachowywał się spokojnie. 

We wtorek (17 lipca 2018) prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec Przemysława M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo dotyczy zdarzenia z dnia 7 lipca 2018 r., kiedy to Przemysław M. ponad tydzień po opuszczeniu aresztu, pojawił się na posesji w Markach, po czym w trakcie spotkania towarzysko – rodzinnego oddał strzał z broni palnej w kierunku znajomego swojej byłej partnerki. Ranny w brzuch mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany.

Tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Wołominie wszczęła się śledztwo w kierunku zbrodni usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej. Śledztwo w dniu 9 lipca 2018 r. zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową Warszawa – Praga w Warszawie. W toku czynności dokonano przeszukania blisko 30 miejsc, w których mógł ukrywać się podejrzany. W wyniku tych czynności zabezpieczono ponad 320 gramów marihuany oraz amunicję do broni palnej, zaś zarzut usłyszała inna niezwiązana ze zdarzeniem z dnia 7 lipca 2018 r. osoba. Zarówno postrzelonemu mężczyźnie jak i byłej partnerce Przemysława M. przydzielono policyjną ochronę.

Źródło: Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie

Redakcja .

Udostępnij:


postrzeleniePrzemysław Mstrzelaninaw MarkachMarki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA