REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Laureaci IV konkursu wiedzy o Unii Europejskiej odwiedzili Brukselę

Nauka

IV Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjalistów „Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna …” został zorganizowany przez stowarzyszenia: Grupę Marki 2020 oraz Projekt Marki pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Michała Boniego.

REKLAMA

Mateusz Lewiński (3a), Oliwia Szcześniak (1al) i Wojciech Ptaszyński (1al)  z Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Markach to ubiegłoroczni laureaci IV Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjalistów „Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna …” organizowanego przez stowarzyszenia: Grupę Marki 2020 oraz Projekt Marki pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Michała Boniego.

Uczniowie wraz z opiekunem - Katarzyną Strunk, nauczycielką Zespołu Szkół nr 1 w Markach, brali udział w wyjeździe studyjnym do Brukseli. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego oraz spotkanie z Michałem Bonim – europosłem i sponsorem wyjazdu dla laureatów konkursu. W stolicy Belgii oprócz Parlamentu Europejskiego byli na Grand Place’u i przy Manneken Pis. Uczniowie zwiedzili również Leuven (miasto z najstarszym i największym uniwersytetem w Belgii) oraz Antwerpię (miasto Rubensa i diamentów).

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjalistów "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna..." odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Źródło: marki.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Czwartek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera

REKLAMA