REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Filmowy debiut w Markach

Miasto

Młoda reżyserka, znany aktor i historia, która porusza. We wrześniu w kilku punktach naszego miasta będzie powstawać dramat psychologiczny.

REKLAMA

Ukończyła dziennikarstwo i szkołę aktorską. Napisała niedawno frapujący scenariusz i na jego podstawie we wrześniu po raz pierwszy podejmie się reżyserskiego wyzwania. Mowa o Karinie Węgiełek, która od kilku lat mieszka w Markach i wybrała nasze miasto na miejsce planu zdjęciowego dramatu psychologicznego. Będzie to historia dwójki młodych ludzi, których połączyło poczucie winy za śmierć trzeciej osoby w wypadku samochodowym. Ich losy będziecie mogli zobaczyć po raz pierwszy na ekranie w Centrum Aktywności Fabryczna 3.

- Każdy z nas prawie każdego dnia ma jakieś poczucie winy. Za dużo powiedziałem, nie zadzwoniłem, nie zrobiłem. Wydaje nam się, że każdy krok, który wykonaliśmy, mogliśmy skierować w inną stronę - tłumaczy przesłanie filmu jego pomysłodawczyni.

Karina Węgiełek nie podsunie widzowi gotowego rozwiązania. Chce, by każdy z nas pokusił się o własną refleksję.

- Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć tak wciągający i rzeczywisty obraz, w którym widz będzie mógł się schować po to, aby na końcu, razem z bohaterami, odetchnąć i powiedzieć: „To nie moja wina, to przypadek, takie jest życie” - puentuje scenarzystka.

Marki będą częścią planu filmowego. Tu będą kręcone zdjęcia m.in. w warsztacie samochodowym i restauracji. Do udziału zaproszeni są statyści z naszego miasta.

Zdjęcia do filmu wykona Jacek Petrycki, który wcześniej pracował m.in. dla Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i Antoniego Krauze. W jednej z głównych ról wystąpi Mirosław Zbrojewicz, odtwórca postaci w ponad 100 filmach (m.in. Chłopaki nie płaczą, Sztos 2). Plakat przygotuje znany grafik Andrzej Pągowski.

- Zdjęcia będziemy realizować na początku września. Mam nadzieję, że w listopadzie będą mogła zaprosić na przedpremierowy pokaz w Centrum Aktywności Fabryczna 3, a w grudniu - na premierę - dodaje Karina Węgiełek.

Źródło: marki.pl / TM

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Czwartek
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Antoniego, Henryki, Mariana

REKLAMA