REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Myslovitz z nowym wokalistą wystąpi w Markach (wideo)

Rozrywka

Zbliża się koniec wakacji, kończą się także wakacyjne zajęcia w Parku Miejskim. Ostanie odbędą się 26 sierpnia, a ich zwieńczeniem będzie dodatkowy zestaw atrakcji, wraz z koncertem zespołu Myslovitz z gościnnym występem Łukasza Lańczyka.

REKLAMA

Na zakończenie akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach” miasto zaplanowało warsztaty, teatr "Złoty Dukat", dmuchańce dla dzieci, strefę gastronomii, strefę relaksu, kawę i herbatę oraz coś słodkiego i przekąski. Wśród wielu różnych warsztatów, uwagę młodszego pokolenia przyciągną warsztaty Minecraft. Będą też różnego rodzaju animacje dla dzieci, a na zakończanie o 17:00 odbędzie się koncert zespołu Myslovitz z nowym wokalistą.

Początki zespołu Myslovitz sięgają roku 1992, kiedy to w Mysłowicach został założony przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego. Przed założeniem zespołu, Mysłowice to miasto, które było znane co najwyżej ze swoich kopalń. „Później tych pięciu gości z gitarami zamieniło miasto górnicze w miejsce, które każdy potrafi znaleźć na mapie Polski” – można przeczytać w jednej z recenzji. Do 2012 r. liderem zespołu i wokalistą był Artur Rojek. Później zespół musiał sobie radzić bez niego. Po odejściu Artura Rojka, pozostali członkowie zespołu oświadczyli, że będą występować dalej pod nazwą Myslovitz z nowym wokalistą, Michałem Kowalonkiem. „Odejście Rojka z Myslovitz to jak odejście Kurta z Nirvany” – tak dosadne komentarze dominowały pod nagraniami z występów Michała Kowalonka z Myslovitz. Współpraca wokalisty z zespołem musiała się zakończyć, choć zespołowi udało się wydać płytę w 2013 roku. W kwietniu 2018 roku zespół wydał oświadczenie informujące o odejściu Michała Kowalonka. Od tego momentu zespół wykonuje koncerty z gościnnym udziałem Łukasza Lańczyka, wokalisty zespołu Lorein.

I z tym właśnie gościnnie występującym wokalistą, na mareckiej scenie wystąpi zespół Myslovitz. Trzon zespołu stanowią: Wojtek Powaga (gitara), Przemysław Myszor (gitara, instrumenty klawiszowe), Jacek Kuderski (gitara basowa) i Wojciech Kuderski (perkusja).

26 sierpnia (niedziela) o godz. 17.00 na scenie w Parku Briggsów wystąpi zespół Myslovitz z Łukaszem Lańczykiem.

 

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


Myslovitzz nowymwokalistąŁukasz LańczykLorienRojek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Sobota
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona

REKLAMA