REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wspólne przedsięwzięcie mazowieckich samorządów: e-opieka

Miasto

Jak pomóc osobom niesamodzielnym w sytuacji zagrożenia? Odpowiedzią na to pytanie może być system e-Opieka, nad którym pracują mazowieckie samorządy. Kluczowe znaczenie będą mieć urządzenia elektroniczne znajdujące się w domach osób objętych programem. Dzięki nim otrzymają całodobową łączność z centrum wsparcia, które - po otrzymaniu sygnału - szybko zareaguje.

REKLAMA

„Osoby objęte wsparciem otrzymają urządzenia umożliwiające komunikację z centrum wsparcia np. tablet, technologie „ubieralne” np. opaski SOS, a dodatkowo czujniki gazu czy dymu, które będą informować o potencjalnym zagrożeniu życia i zdrowia. Ponadto służby świadczące usługi opiekuńcze zostaną wyposażone w przenośne zestawy urządzeń monitorujących podstawowe parametry życiowe podopiecznych. tj. np. pomiar oddechu, ciśnienia tętniczego. Zostanie stworzona aplikacja społecznościowa z platformą połączoną z centrum wsparcia, która ułatwi kontakt podopiecznych z rodziną, opiekunami i służbami społecznymi” - czytamy na stronie FunduszedlaMazowsza.eu.

W połowie sierpnia samorządowcy złożyli podpisy pod decyzją o unijnym dofinansowaniu do tego przedsięwzięcia. UE przekaże z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prawie 21 mln zł.  Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, których liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerami 10 gmin. Oprócz Marek są to: Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Karczew, Legionowo, Pruszków, Raszyn, Wieliszew, Zielonka i Żyrardów.

Tytuł projektu: Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach TIK na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (E-Opieka)

Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa

Partner: Gmina Miasto Marki

Całkowita wartość projektu: 26 093 125,00 zł

Kwota dofinansowania: 20 874 500,00 zł

Działanie: 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

Źródło: marki.pl

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


e-opiekaMarkidofinansowanieZIT

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA