AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Zakazany pumptrack lepiej smakował

Sport

Prace nad pumptrackiem zostały zakończone ostatniego dnia lipca, jednak nie został on wtedy udostępniony amatorom rowerowych szaleństw. Tor został jednak już dokładnie przetestowany.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Skoczne i dające sporo opcji przejazdu 122 metry bieżące toru zlokalizowane są przy ulicy Grunwaldzkiej (róg Okólnej) w Markach. Obiekt zrealizowany został w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Firma Veloprojekt przedwcześnie zaprosiła rowerzystów do korzystania z toru, kiedy jeszcze trawa nie była zakorzeniona: „Serdecznie zapraszamy na testy i gorąco prosimy Was o uszanowanie zieleni wokół toru”.

- Ja wiem, że już by każdy chciał... ale jeszcze chwila, obiekt nie jest otwarty. Dajcie chwilkę by trawa się ukorzeniła bo za chwilę będzie zniszczona. Informacja z Velo jest trochę mylna, obiekt został odebrany, ale nie jest jeszcze oddany do użytku – informował burmistrz Jacek Orych.

Jednak zakazany owoc smakuje bardziej i rowerzyści korzystają z pumptracka już od pierwszego dnia sierpnia. Obiekt jest ciekawie zaprojektowany, dający dużo frajdy z jazdy, nie jest więc dziwne, że rowerzyści nie mogli się powstrzymać. Wg informacji pochodzących z ratusza obiekt był ogrodzony, ale i tak został uznany nieoficjalnie za otwarty.

Pumptrack to specjalnie wyprofilowany tor, na którym można jeździć w koło praktycznie bez pedałowania. Wystarczy odpowiednio pracować ciałem, by wjeżdżać i zjeżdżać z garbów. Jest to przedsięwzięcie zrealizowane w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego - pomysł zgłosili mieszkańcy, uzyskał on odpowiednio wysokie poparcie w głosowaniu. Inwestycję wykonała białostocka firma Veloprojekt.

Zabawa od rana do wieczora na mareckim pumptracku dla jednych daje niezapomniane wrażenia, innym przeszkadza. Nie do końca podoba się okolicznym mieszkańcom. Skarżą się na hałas i kontuzyjność toru. Interweniowała już Policja (zakłócanie ciszy) i Pogotowie Ratunkowe (kontuzja spowodowana upadkiem).

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa. Użytkownik pumptracka musi być wyposażony w sprzęt ochronny: kas, ochraniacze i rękawice. Osoby niepełnoletnie muszą przebywać pod opieką dorosłych. Nie należy z tory korzystać, gdy jest mokry lub oblodzony. Wszystkie zasady znajdują się w regulaminie, znajdującym się na terenie toru.

15 września odbędzie się piknik rowerowy zorganizowany na terenie pumptracka.

Redakcja .

Udostępnij:


pumptrackMarki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha

REKLAMA