REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nie ma terminu oddania Al. Piłsudskiego do użytku. Jest zapowiedź walki za czasem

Miasto

10 kwietnia o godz. 14:00 została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na Al. Piłsudskiego w Markach i rozpoczęły się prace przy remoncie głównej arterii komunikacyjnej miasta. Do dziś nie został oddany do użytku nawet mały fragment. GDDKiA tłumaczy przyczyny opóźnień.

REKLAMA

Choć za remont Al. Piłsudskiego nie odpowiada marecki samorząd to bezpośrednio dotyczy on mieszkańców Marek. W drugiej połowie lipca br. doszło do kolejnego spotkania burmistrza Jacka Orycha z GDDKiA. Z tamtego spotkania wynikało, że do połowy sierpnia GDDKiA i włoski wykonawca ustalą zakres robót dodatkowych, których konieczność pojawiła się po rozpoczęciu frezowania arterii. Wtedy ustalono też, że po wykonaniu tej inwentaryzacji, będzie znany termin zakończenia robót.

Co wiemy dzisiaj? Znamy oficjalny komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

„Z uwagi na zły stan studni kanalizacyjnych i wypustów GDDKiA zdecydowała o dokonaniu remontu tych elementów drogi na całym odcinku przechodzącym przez Marki na obu jezdniach. Spowoduje to przedłużenie wykonywania robót remontowych. Obecnie wykonawca podejmuje wysiłki, aby remont drogi krajowej nr 8 przechodzącej przez Marki zakończył się przed tegorocznym okresem zimowym. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dojazdu do firm oraz obiektów użyteczności publicznej na terenie objętym tymczasową organizacją ruchu”.

Gdzie więc zapowiadany termin zakończenia prac? Terminu nie ma, jest zapowiedź walki z czasem i walki z warunkami atmosferycznymi.

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Al. PiłsudskiegoMarkiremontopóźnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Wtorek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii

REKLAMA