REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Miasto interweniuje w sprawie przekroczenia norm hałasu obwodnicy Marek

Miasto

Do GDDKiA trafiło pismo informacyjne wraz ze sprawozdaniem z pomiarów wykonanych na zlecenie miasta Marki. Normy hałasu przekroczone, czekamy na wykonanie lub zastosowania rozwiązań ograniczających uciążliwości hałasowe dla mieszkańców Marek.

REKLAMA

Po oddaniu obwodnicy Marek wszyscy z ulgą obserwowaliśmy zmniejszoną liczbę ciężarówek blokujących główną aleję, mniej spalin i hałasu. Jednak radość wielu mieszkańców nie trwała długo, gdyż główne źródło emisji hałasu drogowego przeniosło się na obwodnicę.

Od początku roku do tutejszego urzędu wpływały zgłoszenia o nadmiernej uciążliwości hałasowej wśród mieszkańców domów i mieszkań znajdujących się wzdłuż trasy szybkiego ruchu. Okazuje się, że problem nie dotyczy jedynie Marek, ale został zauważony również w Radzyminie, Kobyłce i Zielonce.

Dlatego też w dniach 28-29 czerwca 2018 roku – na zlecenie Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha – firma BAASA Acoustics s.c. ze Świdnicy prowadziła pomiary hałasu emitowanego z obwodnicy Marek. Podejrzenia potwierdziły się w dwóch z pięciu punktów pomiarowych, gdzie zanotowano przekroczenia norm hałasu o 3,3 dB oraz 5,2 dB w porze nocnej. Są to duże przekroczenia – odczuwalne dla mieszkańców.

Po otrzymaniu sprawozdań z pomiarów emisji hałasu do środowiska od drogi ekspresowej S8 na terenie Gminy Miasto Marki, pismem z dnia 21 sierpnia 2018 roku Pan Dariusz Pietrucha – Zastępca Burmistrza Miasta Marki – zwrócił się do zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie o podjęcie stosownych działań zmierzających do wykonania lub zastosowania rozwiązań ograniczających uciążliwości hałasowe dla mieszkańców Marek.

Źródło: marki.pl

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


obwodnicaMarekGDDKiAhałasakustycznebadanieekranyMarkiprotestymieszkańcówinterewncja miasta

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Wtorek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii

REKLAMA