REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wewnętrzna komunikacja autobusowa w Markach powoli staje się faktem

Miasto

We wrześniu autobusy linii L33, L40 i L45 zwiększą swój zasięg. Dotychczas poruszały się wyłącznie po Al. Piłsudskiego, wkrótce dotrą także w bardziej odległe miejsca w Markach.

REKLAMA

Mieszkańcy z konieczności lub z wyboru niezmotoryzowani, muszą codziennie pokonywać duże odległości, by dotrzeć na przystanek autobusowy. Teraz to się zmieni. Wewnętrzna komunikacja autobusowa w Markach powoli staje się faktem. - Na początek ma być uzupełnieniem dla głównych linii autobusowych poruszających się po Al. Piłsudskiego. Z założenia linie „L” mają pomóc markowianom w dotarciu do centrum miasta, stąd też nie będą one wjeżdżały do Warszawy – informuje Paweł Pniewski z Urzędu Miasta Marki.

Po zmianie trasy autobusy linii L40 jadąc ze Strugi skręcą w Pomnikową i Grunwaldzką, by następnie Okólną i Słoneczną dotrzeć z powrotem do Alei Piłsudskiego i pod marecki ratusz. Stąd skręcą w ulicę Bandurskiego, by dotrzeć pod cmentarz (14 kursów w dni robocze oraz 9 kursów w weekendy). Linia L45 również będzie jeździła trasą Pomnikowa, Grunwaldzka, Okólna, Słoneczna, a następnie Aleją Piłsudskiego dojedzie do centrum handlowego M1 (14 kursów w dni robocze i 9 w weekendy). Autobusy linii L33 jadąc ze Strugi będą robiły pętlę ulicami Bandurskiego, Okólną i Słoneczną, by udać się w drogę powrotną Al. Piłsudskiego i Legionową w stronę Nieporętu (9 kursów w dni robocze). Nowe przystanki pojawią się także na ulicach Lisa Kuli i Fabrycznej, z których korzystać będą pasażerowie linii L43 i L44 jeżdżących z Zielonki do Marek.

W autobusach linii L honorowane są bilety ZTM od dobowych wzwyż (aż do 90 dniowych). Bilety jednorazowe można nabyć u kierowcy.

– Jest już pierwsza strefa biletowa, wybudowaliśmy parkingi parkuj i jedź, wprowadzimy rower miejski, w przyszłym roku powinno ruszyć metro przy Trockiej. To są argumenty, które mogą zachęcać do zostawienia samochodu w garażu lub na parkingu – przekonuje burmistrz Jacek Orych.

Trasy linii miały zostać zmienione od 2 września, jednak ze względu na przedłużające się uzgodnienia ze starostwem w sprawie akceptacji nowej organizacji ruchu na tych ulicach, nie jest znana dokładna data zmiany tras.


Źródło: pniewski.wordpress.com

Redakcja .

Udostępnij:


Wewnętrznakomunikacjaautobusowaw MarkachlinieL

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Niedziela
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony

REKLAMA