REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Toyoty i hondy skradzione m.in. w Markach "odnalazły się" na szrocie pod Wołominem

Na Sygnale

Toyotę RAV4 skradzioną na terenie Wielkiej Brytanii, nadwozia toyoty land cruiser, lexusa, toyoty CHR, hondy civic i 3 hond CRV pochodzące z kradzieży na terenie Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego i Marek, a także moduły elektryczne, skrzynie biegów i poduszki powietrzne ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, oraz Placówki Straży Granicznej w Terespolu na terenie „szrotu samochodowego” pod Wołominem. To już kolejny pojazd i części samochodowe jakie trafiły na policyjny parking. Dokładne badania mechanoskopijne potwierdzą teraz właściwe numery identyfikacyjne pojazdów, które figurują w policyjnym rejestrze pojazdów skradzionych. Policjanci zatrzymali też 40-latka, któremu już przedstawili zarzut paserstwa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kryminalni wołomińskiej Komendy oraz funkcjonariusze i biegły z Placówki Straży Granicznej w Terespolu przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Informacje jakie posiadali funkcjonariusze wskazywały, że na terenie jednego ze „szrotów samochodowych” pod Wołominem mogą znajdować części i pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci udali się pod wskazany adres. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe większości z nich zostały celowo usunięte. Już wstępne czynności wskazały, że mogą one pochodzić z kradzieży.

Na terenie posesji znajdowały się też pojazdy powypadkowe oraz liczne elementy wyposażenia pojazdów posiadające numery nadające się do identyfikacji miedzy innymi: skrzynie biegów, moduły elektroniczne i poduszki powietrzne. Funkcjonariusze wspólnie z biegłym odczytali numery nadwozia w toyocie RAV4, która okazała się być utracona na terenie Wielkiej Brytanii, oraz nadwozi: toyoty land cruiser, lexusa, toyoty CHR, hondy civic i 3 hond CRV, które zostały skradzione w okresie od marca do sierpnia bieżącego roku m. in. na terenie Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego i Marek. Toyota RAV4 i wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych.

Funkcjonariusze zatrzymali też 40-latka, właściciela posesji. Zebrany materiał dowodowy, już na tym etapie, pozwolił policjantom wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej Komendy na przedstawienie Dariuszowi K. zarzutów popełnienia przestępstwa paserstwa, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczony pojazd, karoserie i części zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegli będą mogli potwierdzić, że pochodzą z przestępstwa kradzieży.

W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze wołomińskiej Komendy będą prowadzić dalsze czynności i już zapowiadają kolejne kontrole miejsc ukrywania i demontażu pojazdów pochodzących z kradzieży oraz zatrzymania osób trudniących się tym procederem.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


kradzione samochodypolicjastraż granicznaMarkiWołomin

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha

REKLAMA