AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wpadli na włamaniu do budynku nieczynnego sklepu, usłyszeli jeszcze 6 innych zarzutów

Na Sygnale

Włamali się do budynku nieczynnego sklepu w Markach, skąd zamierzali dokonać kradzieży wyposażenia m. in. kable elektryczne, oraz metalowe elementy konstrukcji budynku. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy miejscowego komisariatu w chwili dokonywania przestępstwa. 30, 32 i 37-latek trafili do policyjnej celi. Policjanci z Marek, analizując podobne zdarzenia jakie miały miejsce w ostatnim okresie na terenie miasta, ustalili, że cała trójka jest odpowiedzialna nie tylko za to jedno włamanie, lecz również 4 inne i uszkodzenie mienia, gdzie straty w tym przypadku sięgnęły kwoty ponad 50 tys. złotych. Wszyscy już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, za które może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Ubiegłej niedzieli kilka minut po godz. 10, policjanci z komisariatu w Markach udali się w rejon opuszczonego budynku, gdzie wcześniej znajdował się sklep wielobranżowy. Już wcześniej w tym miejscu dochodziło do aktów kradzieży i wandalizmu. Gdy tylko mundurowi pojawili się na miejscu, zwrócili uwagę na wybitą szybę w drzwiach na tyłach sklepu. Postanowili to sprawdzić. Wewnątrz budynku zauważyli mężczyznę, który nosił kable elektryczne. Policjanci wezwali go do opuszczenia budynku i zatrzymali jako osobę podejrzewaną o włamanie.

32-letni Paweł S. został rozpytany przez policjantów i oświadczył, że sam dokonał włamania i usiłował dokonać kradzieży kabli elektrycznych i innych elementów metalowych, które były faktycznie przygotowane do wyniesienia. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy w budynku nie było jeszcze innych osób. Za regałami sklepowymi ujawnili ukrytych dwóch innych mężczyzn. 30-letni Kornel J. i 37-letni Emil Z. zostali również zatrzymani. Przy mężczyznach mundurowi ujawnili puste torby podróżne, łom metalowy, nożyce do metalu, jeden z nich miał dodatkowo maczetę. 

Cała trójka trafiła do policyjnej celi.  Policjanci z miejscowej jednostki, analizując podobne zdarzenia z ostatniego okresu ustalili, że w co najmniej 5 innych przypadkach również mogli brać udział ci sami mężczyźni, z czego dwukrotnie włamali się do tego samego budynku byłego sklepu, gdzie w pierwszym przypadku dokonali zniszczenia jego wyposażenia, a straty zostały oszacowane na kwotę ponad 50 tys. złotych, w drugim skradli pokrywy studzienek i kratki drogowe o wartości 2300 złotych.  Mężczyźni usłyszeli również zarzuty włamania do dwóch mieszkań w Markach i zaboru elektronarzędzi, gdzie starty łączne wyniosły blisko 35 tys. złotych. 

Wszyscy trzej są dobrze znani miejscowym policjantom, już wcześniej byli wielokrotnie notowani i zatrzymywani za różnego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. 32-latek, dziesięć dni wcześniej opuścił zakład karny, w którym przebywał w związku z odbywaniem kary pozbawienia wolności za czyny jakich dopuścił się w przeszłości.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


włamaniedo sklepuMarkizarzuty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana

REKLAMA