AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wykonawca remontu Al. Piłsudskiego podaje terminy zakończenia prac

Miasto

Remont Al. Piłsudskiego frustruje mieszkańców Marek z powodu przeciągających się prac. Dla przypomnienia: pierwszą zmianę organizacji ruchu wprowadzono 10 kwietnia o godz. 14:00 i wtedy oficjalnie rozpoczął się remont Al. Piłsudskiego. Na środowej sesji Rady Miasta przeprowadzono rozmowy z wykonawcą, firmą Astaldi.

REKLAMA

Rozmowy z GDDKiA w lipcu

Niepokojąco wolne tempo prac było widoczne jeszcze przed wakacjami. Dlatego włodarze miasta interweniowali w tej sprawie. I choć za remont Al. Piłsudskiego nie odpowiada marecki samorząd to bezpośrednio dotyczy on mieszkańców Marek. W drugiej połowie lipca br. doszło do spotkania burmistrza Jacka Orycha z GDDKiA. Z tamtego spotkania wynikało, że do połowy sierpnia GDDKiA i włoski wykonawca ustalą zakres robót dodatkowych, których konieczność pojawiła się po rozpoczęciu frezowania arterii. Wtedy ustalono też, że po wykonaniu tej inwentaryzacji, będzie znany termin zakończenia robót.

Komunikat GDDKiA w sierpniu: zapowiedź walki z czasem

Pod koniec sierpnia dowiedzieliśmy się od GDDKiA, że terminu zakończenia prac nie ustalono, ale planowany jest wyścig z czasem. „Z uwagi na zły stan studni kanalizacyjnych i wypustów GDDKiA zdecydowała o dokonaniu remontu tych elementów drogi na całym odcinku przechodzącym przez Marki na obu jezdniach. Spowoduje to przedłużenie wykonywania robót remontowych. Obecnie wykonawca podejmuje wysiłki, aby remont drogi krajowej nr 8 przechodzącej przez Marki zakończył się przed tegorocznym okresem zimowym. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dojazdu do firm oraz obiektów użyteczności publicznej na terenie objętym tymczasową organizacją ruchu”.

We wrześniu Astaldi informuje o przybliżonych terminach ukończenia prac

Na sesji Rady Miasta, przedstawiciel wykonawcy remontu Al. Piłsudskiego, firmy Astaldi, odpowiadał na pytania radnych oraz podał przewidywane terminy zakończenia prac. Pod koniec listopada powinny zakończyć się prace drogowe. Remonty mostów na początku przyszłego roku. Wspomniane zostały wielokrotne spotkania koordynacyjne burmistrza Jacka Orycha z przedstawicielami GDDKiA oraz wykonawcy w sprawie zapewnienia mieszkańcom dojazdów do obiektów położonych przy Al. Piłsudskiego oraz zmniejszenia uciążliwości. - Nawiązując do wypowiedzi pani radnej Danuty Stefaniak, wnioskowałem do wykonawcy o wydłużenie pracy osób przeprowadzających dzieci w drodze do szkół i w drodze powrotnej do domów. Teraz brak tej drugiej, a z uwagi na coraz wcześniej zapadający zmierzch jest to bardzo ważne – informuje radny Jarosław Jaździk. Przedstawiciel wykonawcy zobowiązał się przekazać wniosek osobom odpowiedzialnym za organizację ruchu. - Wierzę, że działania w tej sprawie będą bardzo szybkie – dodaje radny Jarosław Jaździk.

 

Redakcja .

Udostępnij:


remontPiłsudskiegoalejaMarekMarkigłówa arteriado remontuDK8nowa nawierzchniaprzeciągające siępracekorek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana

REKLAMA