REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Salini z karą 18,5 mln zł za nieskończoną obwodnicę Marek. Nowy wykonawca rozpocznie prace wiosną

Miasto

Zimą ruszy przetarg, a wiosną mają się rozpocząć prace związane z dokończeniem obwodnicy Marek. Dobra wiadomość dla mieszkańców Marek: najwcześniej ma szansę powstać zjazd z ekspresowego obejścia do miasta Marki. Przetarg na wykonanie tego zadania ruszy lada dzień.

REKLAMA

GDDKiA zerwała kontrakt z firmą Salini w maju tego roku. Obwodnica Marek nie jest ukończona. Nieczynny jest m.in. węzeł Kobyłka, gdzie muszą powstać łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt. Nie działa także węzeł Marki, gdzie obecnie nie ma zjazdu z obwodnicy w Markach i węzeł Zielonka, gdzie trzeba wybudować drogi dojazdowe. W ramach kończenia kontraktu, muszą także powstać najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej i kładka w rejonie ul. Letniskowej. Poza tym nowy wykonawca będzie musiał wybudować drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, przewidziane w kontrakcie chodniki, ścieżki rowerowe i Obwód Utrzymania Drogi. Niedokończone pozostały także prace związane z zielenią, roboty porządkowe, elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

Jak poinformowała warszawska GDDKiA, obecnie nadal na obwodnicy Marek trwa inwentaryzacja wykonanych robót oraz odbiór placu budowy od wyrzuconego z kontraktu wykonawcy.

Pierwsze przetargi jednak ruszą lada chwila. – Jeszcze w tym tygodniu planujemy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy budowę łącznicy zjazdowej z obwodnicy w kierunku Marek – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa GDDKiA oddział w Warszawie. Postępowanie na wybór wykonawcy pozostałych robót będzie później – teraz szykowane są materiały przetargowe. W planach jest ogłoszenie kolejnych przetargów zimą, by nowy wykonawca rozpoczął roboty wiosną 2019 r.

Według informacji przekazywanych jeszcze latem, inwestor naliczył firmie Salini kary w kwocie ponad 18,5 mln zł. GDDKiA będzie musiała wypłacić należności dla podwykonawców pracujących na tej budowie. Inwestor otrzymał w tej sprawie ponad 100 wniosków.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Redakcja .

Udostępnij:


obwodnica MarekumowaSaliniGDDKiAwykonawcanieskończonepracenowywykonawca

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta

REKLAMA