REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Astaldi nie płaci podwykonawcom. Remont Al. Piłsudskiego niezagrożony

Miasto

Spółka Astaldi, która pracuje nad remontem Al. Piłsudskiego, ma coraz większe problemy. Podwykonawcy (pracujący przy innych inwestycjach) żądają zapłaty za wykonane prace, grożą blokadą dróg. Przedstawiciele Astaldi uspokajają, że inne inwestycje (w tym remont Al. Piłsudskiego) są niezagrożone.

REKLAMA

Spółka Astaldi poinformowała niedawno, że wszczęto wobec niej postępowanie upadłościowe. Problemy finansowe spółki mogą powodować zagrożenie dla wielu inwestycji, które firma wykonuje w Polsce. Jedną z nich jest remont Al. Piłsudskiego w Markach.

Jak podaje Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy firmy Astaldi – obecnie nie ma planów wypowiedzenia innych kontraktów niż te, które już zostały porzucone. 27 września br. Astaldi wypowiedziało dwa kontrakty kolejowe realizowane w Polsce o łącznej wartości niemal 1,3 mld zł.

Jednak problemy finansowe spółki odbijają się na podwykonawcach. Spotkanie przedstawicieli Astaldi i podwykonawców, którzy domagają się od włoskiej spółki zapłaty za zaległe faktury, nie przyniosło żadnych efektów. Zdesperowani podwykonawcy zapowiadają protest - w środę 10 października zablokowane mają zostać dwie drogi ekspresowe: Zakopianka i warszawska inwestycja Astaldi. Podwykonawcy zrezygnują z protestu, jeśli Polskie Linie Kolejowe wyrównają zaległości.

W środę podwykonawcy włoskiej spółki spotkali się z przedstawicielami PKP PLK. Domagają się od spółki kolejowej zapłaty za zaległe faktury, których nie regulowali Włosi - może chodzić nawet o 45 milionów złotych.

Planowany protest będzie polegał na blokadzie: „Wyjedziemy samochodami, sprzętem ciężarowym, na pewno będzie nas około dwustu” – mówił dla TVN24bis.pl przedstawiciel firmy Budmax

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały w czwartek, że wypłaciły kolejne należności podwykonawcom firmy Astaldi. W sumie to kwota 14 mln zł.

Źródło: TVN24bis.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA