REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Święto Edukacji Narodowej w Markach

Miasto

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej już po raz drugi w Markach spotkali się na uroczystości w gościnnych progach hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3 przedstawiciele Urzędu Miasta, placówek oświatowych z terenu miasta oraz radni.

REKLAMA

Przybyłych gości przywitał Burmistrz miasta Jacek Orych. Burmistrz podkreślał niebagatelną rolę pedagogów tymi słowami przywołując słowa Janusza Korczaka: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” Część oficjalną zapoczątkowało nadanie  przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika medalu ProMasovia dla Pani Elżbiety Kwiatkowskiej. Naczelnik Emilia Oleksiak odczytała list od marszałka. „Z satysfakcją obserwuję, jak szkolnictwo na Mazowszu szybko się rozwija, z sukcesami wykorzystywane są innowacyjne metody nauczania, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań młodych ludzi. Szkoły gwarantują uczniom gruntowne przygotowanie do wejścia w dorosłe życie, rozpoczęcia wymarzonych studiów oraz podjęcia pracy w cenionych na rynku pracy zawodach. ” - napisał marszałek Adam Struzik.

Po odczytaniu listu nastąpiło wręczenie nominacji stopnia awansu zawodowego dla nauczycieli dyplomowanych oraz mianowanych. Burmistrz wraz z Panią Ewą Dobosz gratulowali osiągniętych sukcesów zawodowych 10 nauczycielom. Nie zabrakło także nagród burmistrza dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Miłą niespodzianką dla zgromadzonych były także nagrody przyznane przez dyrektorów szkół i przedszkoli oraz upominki i wyróżnienia przyznane przez marszałka Adama Struzika.

Po części oficjalnej zgromadzonych gości w jeszcze lepszy nastrój wprowadził występ Tomka Grdenia.  Wieczór zakończył drobny poczęstunek. Wszyscy zgromadzeni zgodnie orzekli, że był to bardzo udany wieczór.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Marzec 2019
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Joachima, Kiry, Maurycego

REKLAMA