REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Węzeł Marki na obwodnicy Marek będzie gotowy wiosną? Znane są oferty wykonawców

Miasto

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie otrzymała dwie oferty w przetargu na dokończenie prac przy węźle Marki w ciągu S8. Tańsza jest warta blisko 3 mln zł. Chodzi o łącznicę, która umożliwi zjazd z obwodnicy do Marek.

REKLAMA

GDDKiA zerwała kontrakt z firmą Salini w maju tego roku. Obwodnica Marek do dziś nie jest ukończona. Nieczynny jest m.in. węzeł Kobyłka, gdzie muszą powstać łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt. Nie działa także węzeł Marki, gdzie obecnie nie ma zjazdu z obwodnicy w Markach i węzeł Zielonka, gdzie trzeba wybudować drogi dojazdowe. W ramach kończenia kontraktu, muszą także powstać najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej i kładka w rejonie ul. Letniskowej. Poza tym nowy wykonawca będzie musiał wybudować drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, przewidziane w kontrakcie chodniki, ścieżki rowerowe i Obwód Utrzymania Drogi. Niedokończone pozostały także prace związane z zielenią, roboty porządkowe, elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

Jak informowała GDDkiA na początku października, węzeł Marki ma szansę być ukończony jako pierwszy. Postępowanie na wybór wykonawcy pozostałych robót będzie później. W planach jest ogłoszenie kolejnych przetargów zimą, by nowy wykonawca rozpoczął roboty wiosną 2019 r.

Do inwestora wpłynęły dwie oferty w przetargu na dokończenie prac przy węźle Marki na obwodnicy Marek. GDDKiA oszacowała koszt prac na 1,8 mln zł. Najniższa cena zaproponowana przez wykonawców jest warta 2,988 mln zł. Złożyło ją konsorcjum na czele z Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym Mosty. Drugą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Drog i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Zaproponowało dużo wyższa cenę – 11,073 mln zł.

Obecnie z trasy oddanej do ruchu w grudniu ub. roku nie można zjechać bezpośrednio do Marek. Trzeba zjechać z ekspresówki wcześniej i skorzystać ze skrzyżowania ze światłami na przedłużeniu ul. Radzymińskiej lub jechać aż do węzła Zielonka. Realizacja zamówienia ma to zmienić.

GDDKiA planuje, że zadanie będzie wykonane w ciągu 4 miesięcy, jednak do tego okresu nie są wliczane miesiące zimowe. Tzw. okres zimowy rozpoczyna się 15 grudnia i trwa do 15 marca. Przy sprzyjającej pogodzie wykonawca może oczywiście prowadzić prace.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA