REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach nagrodzony przez marszałka Adama Struzika

Miasto

7 listopada 2018 roku podczas konferencji „Skuteczność pieczy zastępczej – wsparcie dziecka i rodziny, zaangażowanie gmin i powiatów województwa mazowieckiego” połączonej z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach (OPS) otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika „Zawsze pomocni”.

REKLAMA

To uhonorowanie działań, podejmowanych na rzecz pomocy dziecku i rodzinie. Doceniono działania mareckiego zespołu OPS oparte na tworzeniu mieszkańcom dostępu do szerokiego wachlarza usług w środowisku lokalnym, w szczególności skoncentrowaniu na ograniczaniu zjawiska umieszczania dzieci w pieczy zastępczej.

- Nasz OPS ustanowił dwie rodziny wspierające, w całym kraju jest obecne niespełna 50 takich rodzin, które aktywie współpracują z chętnymi rodzinami wpieranymi - mówi Magdalena Rogalska-Kusarek, kierownik OPS. 

Marecki OPS ma swój udział w rozwoju mieszkalnictwa wspomaganego. Jest inicjatorem powołania do życia mieszkania chronionego dedykowanego dla rodzin znajdujących się w kryzysie.

- Mamy świadomość, iż pewne działania były odważnym posunięciem np. utworzenie  i prowadzenie mieszkania chronionego czy program „Odzyskać Dziecko”. Doświadczenie pracowników jak i osób współpracujących z OPS pokazały jednak, że warto było podejmować się  tych wyzwań, gdyż proces usamodzielniania i towarzyszenia mieszkańcom w wielu przypadkach okazał się dla nich pomyślny. Już dziś możemy pochwalić się powrotem sześciorga dzieci do rodzin biologicznych, a program „Odzyskać Dziecko” realizowany jest dopiero od 1,5 roku  - wskazuje Magdalena Rogalska-Kusarek.

Wyróżnienie „Zawsze pomocni” kierowane jest do jednostek i pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej zaangażowanych w działania w obszarze aktywnej integracji oraz na rzecz wsparcia dziecka i rodziny.

- Warto podkreślić, iż na Mazowszu jest ponad 330 ośrodków pomocy społecznej, zaś  wyróżnionych zostało 10 w tym Marecki Zespół Pracowników OPS z czego jesteśmy dumni - podsumowuje Magdalena Rogalska-Kusarek. 

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA