REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ciąg ulic Sosnowa-Kościuszki będzie jednokierunkowy na czas remontu

Miasto

W związku z remontem ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki, planowane są zmiany w organizacji ruchu. Od środy ulica będzie jednokierunkowa. Zmieni się trasa linii 240. Z jakich objazdów korzystać?

REKLAMA

Jedną z najważniejszych inwestycji w Markach jest przebudowa ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki. Jest to wspólny projekt miasta oraz powiatu, obficie dofinansowany przez Unię Europejską. Na wstępnym etapie robót możliwe było utrzymanie ruchu w obie strony. Obecnie roboty wchodzą w taką fazę, że możliwe jest utrzymanie przejazdu w jedną stronę. Do zmian, zatwierdzonych przez starostwo, dojdzie w środę, 28 XI, po północy. Ruch będzie on możliwy w kierunku zachodnim – od Piłsudskiego w stronę Białołęki. Ważne jest to, że zachowana zostanie możliwość skrętu z Sosnowej-Kościuszki w boczne ulice. Dzięki temu będzie można skorzystać z sąsiednich ulic przy ewentualnym powrocie w kierunku wschodnim.

Zmieni się trasa autobusu 240. Z Marek do Warszawy będzie kursował tak jak dotychczas. Jadąc w kierunku Marek nie pojedzie jednak w stronę Białołęki, lecz skręci przy centrum handlowym przy Głębockiej na Trasę Toruńską, a następnie w Aleję Piłsudskiego. Od wysokości ulicy Szkolnej 240 pojedzie dawnym śladem.

- Przepraszamy za utrudnienia. Mamy nadzieję, że końcowy efekt zrekompensuje wszelkie niedogodności związane z realizacją tej inwestycji. Uzyskaliśmy do niej terminowe, bezzwrotne dofinansowania zewnętrzne i dlatego musimy zintensyfikować działania – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Prace wykonuje wybrana w przetargu firma IDS Bud. Jej zadania to:

- budowa kanalizacji deszczowej z podczyszczalnią wód opadowych

- budowa nowej jezdni, w tym ronda na rogu Okólnej, Kościuszki i Sosnowej

- budowa drogi rowerowej i chodników

- ułożenie brakujących elementów kanalizacji sanitarnej

- Realizacja tej inwestycji daje nam możliwość rozpoczęcia kolejnych inwestycji drogowych w tym rejonie – podkreśla Dariusz Pietrucha.

W jaki sposób sobie poradzić z utrudnieniami? Urząd Miasta Marki przygotował kilka podpowiedzi, jak można wyjechać z rejonu ulic Sosnowa-Kościuszki. Remontowany ciąg będzie jednokierunkowy - w kierunku na warszawską Białołękę. Zachowane zostaną możliwości skrętu w lewo i w prawo.

1. Osoby, które chcą dojechać na Trasę Toruńską, mogą korzystać z Sosnowej Kościuszki i kierować się na Białołękę.

2. Osoby, które chcą dojechać w kierunku ulicy Radzymińskiej, mogą skorzystać z ulicy Okólnej i Bandurskiego. Mogą również sięgnąć po inną opcję. Wybierają zatem Sosnową-Kościuszki w stronę Białołęki, skręcają w ulicę Zagłoby, następnie w Husarii i Skrzetuskiego (drogi gruntowe) i drogą techniczną wzdłuż Trasy Toruńskiej dojeżdżają do wjazdu w Aleję Piłsudskiego na wysokości ulicy Barbary.

3. Wkrótce ten ostatni wariant będzie łatwiejszy. W tym tygodniu przy ul. Zygmuntowskiej będzie układana ostatnia warstwa asfaltu. Po oddaniu tej ulicy dojazd do wjazdu w Aleję Piłsudskiego (i dalej na Trasę Toruńską) przy ul. Barbary stanie się znacznie prostszy. O przebiegu prac będziemy informować na naszej stronie internetowej.

4. Nie będzie problemu z dojazdem i wyjazdem z przedszkola Tabaluga położonym przy ul. Rocha Kowalskiego. Wyjazd w stronę Marek prowadzi ulicami Skrzetuskiego, Tatarską i Zagłoby. Osoby, które z tego rejonu chcą powrócić np. w rejon ulicy Mickiewicza czy 11 Listopada, mogą pojechać ulicami Zagłoby, Żeromskiego, skręcić w Sosnową-Kościuszki i następnie w Okólną.

Źródło: marki.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


ciąg ulicSosnowaKościuszkiMarkiremontprzebudowamodernizacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA