REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aktywnie z Biblioteką Publiczną Miasta Marki

Kultura

Spotkania czytelników dyskusyjnego klubu książki, spotkania z autorami książek, przedstawienia i warsztaty dla dzieci, a nawet koncerty to – poza książkami do wypożyczenia – dodatkowa oferta kulturalna Biblioteki Publicznej Miasta Marki. Najbliższe tygodnie będą wypełnione wydarzeniami biblioteki.

REKLAMA

Filia na Strudze zaprasza najmłodszych mieszkańców

Filia Biblioteki Publicznej Miasta Matki na Strudze zaprasza na warsztaty oraz gry planszowe. 7 grudnia organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5 - 10 lat wraz z rodzicami do biblioteki na Strudze przy ul. Wczasowej 5.  Tego dnia będą tu królować warsztaty świąteczne oraz gry planszowe. Spotkanie zacznie się o godz. 16.00 Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy (do 5 grudnia) w bibliotece przy ul. Wczasowej 5 lub pod nr tel. (22) 781-14-27.

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii znanych Polaków

Do Marek przyjedzie autorka biografii znanych Polaków. Jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Napisała biografie Krzysztofa Komedy, ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Jest laureatką Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Dwa lata temu była nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę "1945. Wojna i pokój". Mowa o Magdalenie Grzebałkowskiej, która przyjedzie do Marek 10 grudnia. Biblioteka zaprasza na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18.00 przy Lisa-Kuli 3A.

Niezwykłe bombki i choinki 3D

Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na świąteczne warsztaty. „Mak, soczewica, ryż, kasze - będziemy gotować? Nie! Tym razem użyjemy tych składników do przygotowania bombki oraz choinki 3D, które staną się ozdobą naszych wigilijnych stołów” – zaprasza biblioteka dzieci w wieku od 6 lat na świąteczne warsztaty, które odbędą się 11 grudnia o godz. 16.00 w bibliotece publicznej przy Lisa-Kuli 3a. - A w trakcie zajęć wysłuchamy opowiadania Beaty Ostrowickiej " W oczekiwaniu na choinkę" i dowiemy się, dlaczego "sopelki" są wieszane z tyłu choinki...- informują organizatorzy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy (osobiście lub tel. 22 781 11 44).

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Biblioteka Publiczna Miasta Marki zapraszamy wszystkich miłośników dobrej lektury. „Właśnie to uwielbiam w czytaniu – w każdej książce odkrywam jakiś drobiazg, który skłania do przeczytania następnej pozycji, a tam znów jest coś, co prowadzi do kolejnej. I tak w postępie geometrycznym – bez końca i żadnej innej motywacji prócz czystej przyjemności”. Też tak macie? Fragmentem książki Mary Ann Shaffer i Annie Barrows pt. Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek  pragniemy zaprosić wszystkich, którzy lubią czytać, chętnie rozmawiają o tym, co przeczytali na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 13 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 do biblioteki na Lisa Kuli 3A.

W 2018 r. książka doczekała się ekranizacji produkcji brytyjsko-francuskiej w reżyserii Mike'a Newella.

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


bibliotekaMarkispotkaniawarsztatyprzedstawienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

10
Wtorek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Danieli, Bohdana, Julii

REKLAMA