REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowy termin częściowego zakończenia prac na Al. Piłsudskiego

Miasto

W urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstawiciele mareckiego samorządu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jednym z tematów był remont Alei Piłsudskiego w Markach, który jest również częścią kontraktu na budowę obwodnicy. Jest nowy termin częściowego zakończenia prac. Częściowego, gdyż termin nie dotyczy oddania mostów do użytku.

REKLAMA

Choć planowany termin oddania do użytku nowej nawierzchni Al. Piłsudskiego to koniec listopada, prace wciąż trwają i nie zanosi się, żeby szybko się skończyły. Trudności z zakończeniem remontu nie ustępują. Wykonawca ma problemy z brakiem wykwalifikowanych pracowników w tym do prac na obiektach mostowych, na rynku pojawiają się kłopoty z dostawami kruszyw do mas bitumicznych oraz warunki pogodowe są coraz mniej sprzyjające. Wykonawca jest zmuszony wyczekiwać okienek pogodowych umożliwiających układanie mas bitumicznych.

Wykonawca jednak obiecuje zakończenie prac w kolejnym terminie. - W sprawie Alei usłyszałem deklarację, że do połowy grudnia roboty zostaną wykonane. Na pewno na Piłsudskiego ma zostać ułożona warstwa wiążąca asfaltu. Gdyby z przyczyn pogodowych nie udało się przygotować warstwy ścieralnej (ostatniej), to ruch i tak zostanie puszczony obiema nitkami. Wówczas reszta prac będzie realizowana na wiosnę – opisuje Jacek Orych.

Oczywiście w grudniowym terminie nie zostanie zakończony remont mostów. Te mają być oddane na wiosnę przyszłego roku.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Al. PiłsudskiegoMarkiremontopóźnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Wtorek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza

REKLAMA