AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Harfa Ewy Bemowskiej i Kwazzy Mango Project - Qlturka Wieczorową Porą zaprasza

Rozrywka

Qlturka Wieczorową Porą wraca w najbliższy piątek. Tym razem wystąpi Kwazzy Mango Project i Ewa Bemowska, która zagra na harfie.

REKLAMA

Qlturka Wieczorową Porą to cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Fundację Otwarte Serce. Koncerty, teatr, kabaret – tego można się spodziewać na wydarzeniach z Qlturką. Młodzi artyści na mareckiej scenie, a do tego kawa parzona alternatywnymi sposobami. Organizatorzy zapraszają do Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach 7 grudnia o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Dźwięki z oryginalnego instrumentu, jakim jest harfa, będzie wydobywać Ewa Bemowska, która jest studentką II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie została przyjęta na pierwszą lokatą do klasy prof. Zuzanny Elster.

Ukończyła ZPSM I stopnia im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie harfy u prof. Katarzyny Staniewicz- Wasiółki. W roku 2017 z oceną celującą ukończyła PSM im. J. Elsnera przy ul. Miodowej w klasie harfy prof. Aliny Baranowskiej. Laureatka wielu nagród na konkursach solistycznych i konkursach muzyki kameralnej, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.: Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Duetów z Harfą w Cieszynie, I miejsca na ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, wyróżnień na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej, oraz wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie w Pradze. Ewa Bemowska jest również laureatką III miejsca na I Ogólnopolskim Konkursie Harfowym, organizowanym przez CEA, oraz jako solistka zajęła I miejsce na Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej, w septecie harfowym M. Ravela- Introduction et Allegro. Koncertowała, m.in. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, na Zamku Królewskim w ramach Koncertu Zespołów Kameralnych. Ewa Bemowska wystąpiła również na koncercie pod tytułem „Środy młodych” w sali NOSPR w Katowicach - występ w Katowicach związany był ze zdobyciem nagrody specjalnej na wyżej wymienionym konkursie.

Równie oryginalne podejście do muzyki zaprezentuje już znany mareckiej publiczności zespół Kwazzy Mango Project. „Gramy muzyczkę. Takie skoczne, kolorowe umpa umpa. Mamy trąbkę i saksofon, ale nie mamy ksylofonu, choć może i bez tego będziemy sławni. Przed koncertem zjedz mango i popłyń se na owocowej fali.” – mówią o sobie muzycy.

A do przyjścia na wieczór z Qlturką jak zwykle zachęca organizator, Kuba Kwaśniewski: „W piątkowy wieczór bez spinki, zapraszamy całe rodzinki”.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań artystycznych według projektu „Qlturka wieczorową porą” dofinansowanego z powiatu wołomińskiego.

A jak było na ostatniej Qlturce Wieczorową Porą? Zobacz wideo:

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


qlturkawieczorowąporąEwaBemowskaKwazzyMangoProjectharfa

Komentarze

Staszek
A "wieczorowa pora" to która konkretnie?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli

REKLAMA