REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Obwodnica Marek będzie ukończona (najwcześniej) w 2020 roku

Miasto

W maju 2018 roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z konsorcjum Salini i Pribex, realizującym część obwodnicy Marek, czyli S8 pomiędzy węzłami Marki i Kobyłka. Choć na dzień dzisiejszy obwodnica jest przejezdna to jednak nadal prace nie zostały ukończone, również dotyczące węzła Marki. Dokończenie prac planowano na 2019 rok, jednak przeciągną się one do 2020 roku.

REKLAMA

Mimo że obwodnica została otwarta ponad rok temu, to nadal brakuje ważnych elementów - niedostępne są przede wszystkim węzły Kobyłka i Zielonka, nieskończony jest wjazd do Marek od strony Radzymina. Wszystko to efekt zerwania umowy z firmą Salini w maju ubiegłego roku.

Jak informowaliśmy w lipcu 2018 roku, w GDDKiA trwały przygotowania do ogłoszenia przetargu. Przewidywano wtedy ogłoszenie postępowania jeszcze w 2018 roku. – Szacujemy, że nowy wykonawca zakończy prace jesienią 2019 roku – informowała Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Ten problematyczny odcinek obwodnicy Marek, budowany przez konsorcjum Salini i Pribex liczy sobie 8,13 km. Wtedy można było policzyć, że gdyby ten odcinek trasy S8 został ukończony jesienią 2019 roku, to jego budowa trwałaby łącznie około 5 lat. To były jednak zbyt optymistyczne założenia.

Najwcześniej miał pojawić się gotowy węzeł Marki. W listopadzie nie udało się jednak rozstrzygnąć przetargu na dokończenie węzła Marki. Dwie firmy złożyły oferty, przetarg jednak unieważniono, bo ceny zaproponowane przez oferentów były za wysokie.

Na dzień dzisiejszy GDDKiA planuje w jednym przetargu zawrzeć budowę zjazdu na węźle Marki i dokończenie prac po Salini. Przetarg ma być ogłoszony w przyszłym miesiącu, trwają przygotowania dokumentacji.

Od tego ilu będzie chętnych i za jakie kwoty wykonawcy będą chcieli wykonać zadanie, będą zależeć dalsze losy przetargu. Zakończenia prac można się spodziewać najwcześniej wiosną 2020 roku. Wygląda na to, że budowa obwodnicy Marek przeciągnie się na szósty rok.

Redakcja .

Udostępnij:


obwodnica MarekumowaSaliniGDDKiAwykonawcanieskończonepracenowywykonawca

Komentarze

Czarek
Szkoda gadać biorą najtańsze firmy szukają oszczędności a z tych oszczędności są podwojone straty

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA