AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co dalej z targowiskiem przy ul. Jutrzenki?

Miasto

Targowisko przy ul. Jutrzenki jak w każdą sobotę miało funkcjonować 5 stycznia tego roku. Okazało się jednak, że jest zamknięte, a handlujący musieli się zadowolić miejscem na ulicy. Czy sytuacja zmieni się w następną sobotę?

Galeria zdjęć


REKLAMA

W każdą sobotę targowisko przy Jutrzenki tętniło życiem i na stałe wrosło w krajobraz miasta. Było to jednak przedsięwzięcie prywatne, a nie samorządowe, a więc decyzja o dalszym przeznaczeniu nieruchomości należy do właściciela. Nie podając powodu, właściciel wywiesił jedynie kartkę z informacją, że od nowego roku teren targowiska będzie zamknięty.

W minioną sobotę, 5 stycznia zaskoczeni sprzedający rozstawili się na przyległych do terenu bazaru ulicach.

- Handlujący twierdzą, że nie zostali poinformowani o zamknięciu targowiska – informuje o sytuacji radny Jacek Domaszczyński.

- Gdy dowiedzieliśmy się o zamknięciu targowiska, próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem terenu. Na razie bezskutecznie, choć nadal się o to staramy – informuje wiceburmistrz Marek, Dariusz Pietrucha.

Choć w pierwszą sobotę nowego roku, z powodu braku dostępu do terenu targowiska, kupcy musieli się nielegalnie rozstawić na przyległych ulicach, to już w następną sobotę mogą liczyć na przychylność miasta. - W tej trudnej dla mieszkańców i sprzedających sytuacji zezwoliliśmy, by w najbliższą sobotę handel odbywał się wzdłuż ulicy Jutrzenki. Niestety, miasto nie dysponuje żadnym gruntem w tym rejonie, które nadawałoby się na przyszłe targowisko. Wiemy, że kupcy rozpoczęli poszukiwania prywatnej parceli. Mamy nadzieję, że uda się im go znaleźć i – spełniając wymogi sanitarne – zaadaptować do potrzeb handlu – informuje Dariusz Pietrucha.

Fot.: FB.com

Redakcja .

Udostępnij:


targowiskoJutrzenkizamkniętebazar

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

17
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana

REKLAMA