REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mając 3 promile jechała 160 km/h obwodnicą Marek

Na Sygnale

Osobową skodą poruszała się drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy. Styl jej jazdy wskazywał, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem działania środków odurzających. Gdy policjanci drogówki wołomińskiej Komendy podjęli czynności zmierzające do zatrzymania pojazdu i kontroli kierującej, ta nie tylko nie reagowała na ich polecenia, lecz nadal kontynuowała swoją niebezpieczną jazdę poruszając się po drodze publicznej z prędkością nawet 160 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali skodę w rejonie węzła Konotopa. Badanie stanu trzeźwości 31-letniej Anny K. wykazało ponad 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta posiadała dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lutego 2021 roku.

REKLAMA

Kika minut przed 2.00 w nocy z soboty na niedzielę, policjanci wołomińskiej drogówki na drodze ekspresowej S8 w rejonie węzła Zielonka zwrócili uwagę na skodę fabię, której kierowca nie potrafił zachować prostoliniowego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali wyraźny sygnał kierowcy skody do zatrzymania. Jednak kierowca nie reagował  na polecenia policjantów, zamiast zatrzymać pojazd do kontroli, gwałtownie przyspieszył. Chwilami skoda po drodze ekspresowej poruszała się z prędkością nawet 160 km/h, a styl jazdy kierowcy stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie dyżurnego oraz innych funkcjonariuszy na terenie Warszawy. Na wysokości węzła Konotopa na drodze S8 skoda została zatrzymana. Za jej kierownicą siedziała 31-letnia kobieta. Była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 3 promile. W wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie, okazało się, że Anna K. posiada dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do lutego 2021 roku w związku z wyrokiem sądu za wcześniejsze przestępstwo, również kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

31-latka odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, lecz również za niestosowanie się do wyroku sadu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Czwartek
Sierpień 2019
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Cezarego, Marii, Zygfryda

REKLAMA