REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Blisko 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów i maszyny do ich wytwarzania ujawniono w Markach

Na Sygnale

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Wydziału Odzyskiwania Mienia KSP oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli 700 tys. sztuk papierosów, maszynę do pakowania papierosów, osuszania wykonanej paczki papierosów oraz bibuły, kleje i taśmy do produkcji wyrobów tytoniowych. Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano jedną osobę biorącą udział w nielegalnym procederze.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Wołomina, Wydziału Odzyskiwania Mienia KSP oraz funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego ustalili, że na terenie jednej z posesji w Markach mogą być przechowywane duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które maja następnie trafić do obrotu. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres i wkroczyli na terenie wytypowanej wcześniej posesji.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 60-letniego mężczyznę w obecności którego przystąpili do przeszukania. W pomieszczeniach mieszkalnych, na poddaszu ujawnili i zabezpieczyli maszyny m.in. do pakowania papierosów i osuszania wyprodukowanej paczki papierosów, taśmy, bibuły, znaczna ilość pudełek do zapakowania papierosów oraz gotowy produkt w postaci paczek papierosów z logo różnych znanych światowych marek. W ręce mundurowych wpadło blisko 700 tys. sztuk podrabianych papierosów, tj. około 35 tys. paczek papierosów.

W pomieszczeniach garażowych zabezpieczono również dużą ilość klejów, foli oraz bibułek służących do produkcji papierosów.

Podczas akcji zatrzymano jedną osobę – 60-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. wytwarzania i handlu podrobionymi papierosami oraz,  nielegalnego używania znaków towarowych, a także przestępstw skarbowych  przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze planują kolejne zatrzymania.

Źródło: KPP Wołomin / ts

Redakcja .

Udostępnij:


nielegalnepapierosyW Markach

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego

REKLAMA