AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Petycja i interpelacja w sprawie targowiska przy ul. Jutrzenki

Miasto

Od nowego roku teren targowiska przy ul. Jutrzenki jest niedostępny dla handlujących od wielu lat w tym miejscu. Właściciel terenu ma inne plany dotyczące tego terenu, a kupcy muszą sobie szukać nowego miejsca do handlowania. Petycja skierowana do burmistrza Jacka Orycha to pierwsze działanie, które podjęli handlujący na targowisku przy ul. Jutrzenki. Do sprawy włączył się także radny Mikołaj Szczepanowski.

REKLAMA

Choć w pierwszą sobotę nowego roku, z powodu braku dostępu do terenu targowiska, kupcy musieli się nielegalnie rozstawić na przyległych ulicach, to już w następną sobotę mogli liczyć na przychylność miasta. - W tej trudnej dla mieszkańców i sprzedających sytuacji zezwoliliśmy, by w najbliższą sobotę handel odbywał się wzdłuż ulicy Jutrzenki. Niestety, miasto nie dysponuje żadnym gruntem w tym rejonie, które nadawałoby się na przyszłe targowisko. Wiemy, że kupcy rozpoczęli poszukiwania prywatnej parceli. Mamy nadzieję, że uda się im go znaleźć i – spełniając wymogi sanitarne – zaadaptować do potrzeb handlu – informował wiceburmistrz Dariusz Pietrucha na początku roku.

Dla kupców to duży problem, gdyż targowisko było często ich jedynym źródłem utrzymania, a klienci także odczuwają brak targowiska z prawdziwego zdarzenia. Czy petycja skierowana do burmistrza Jacka Orycha zmieni tę niekorzystną sytuację? W petycji kupcy domagają się przejęcia terenu przez miasto, aby umożliwić im handlowanie. Pod petycją podpisało się ponad 1000 osób.

W sprawę włączył się również radny Mikołaj Szczepanowski, który złożył interpelację skierowaną do burmistrza Jacka Orycha. Radny zwraca się z prośbą o przedstawienie efektów rozmów, które odbyły się z właścicielem terenu targowiska. Pada także propozycja możliwości stałej organizacji bazaru na przyległych ulicach, w tym celu miałby być zatrzymany ruch. Jednym z rozwiązań jest także próba podjęcia negocjacji ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które dysponuje terenem w bliskim sąsiedztwie. Radny krytykuje także pomysł przeniesienia targowiska na teren przy ul. Paderewskiego, ze względu na zbyt dużą odległość dla mieszkańców Pustelnika.

Fot.: FB.com

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego

REKLAMA