AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Transmisje na żywo z sesji Rady Miasta będą w lepszej jakości

Miasto

Szybkoobrotowe kamery full HD, nowy sprzęt nagłaśniający, czy nowy system do głosowania. Rada Miasta Marki będzie pracować z nowym rozwiązaniem technicznym, które poprawi relacjonowanie prac radnych.

REKLAMA

Ostatnio sala obrad mareckiej Rady Miasta przechodziła informatyczną rewolucję. Pojawiły się szybkoobrotowe kamery full HD, nowy sprzęt nagłaśniający, wymieniony został system do głosowania. Te zmiany są efektem wdrożeniem systemu eSesja, usprawniającego pracę radnych, a także jej relacjonowanie. Owoce tej przemiany będzie można zaobserwować 20 lutego na planowanej na ten dzień sesji Rady Miasta.

- Dzięki nowej technologii mieszkańcy będą mogli obserwować komisje i sesje Rady Miasta w dużo lepszej jakości niż obecnie, a także na bieżąco czytać wyniki głosowań  – podkreśla Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Transmisja będzie realizowana za pośrednictwem serwisu YouTube oraz strony www.marki.pl. eSesja automatycznie będzie nanosić na obraz z transmisji takie informacje jak: nazwa i termin posiedzenia, aktualnie omawiany punkt, nazwisko i funkcję osoby wypowiadającej się.

- To narzędzie usprawni także sesje i komisje: ułatwi prowadzenie dyskusji i przebieg głosowań – podkreśla Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta.

Nasze miasto zdecydowało się na wdrożenie rozwiązania, które już sprawdziło się w wielu polskich samorządach. Z eSesji korzystają zarówno wielkie miasta (Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Kraków, Lublin, Wrocław, Warszawa) jak i gminy podobne do Marek (Bochnia, Gorlice, Jarocin). Jak informuje operator eSesji, z jej pomocą przeprowadzono już ponad 36 tys. posiedzeń i zrealizowano ponad 138 tys. głosowań w całej Polsce.

Źródło: UM Marki

Fot.: esesja.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego

REKLAMA