Samorządowcy z Marek już po raz 14. pielgrzymowali do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Na Jasną Górę udała się ponad 50-osobowa grupa pielgrzymów z Marek.
Galeria zdjęć

REKLAMA
2 lutego na Jasną Górę udała się ponad 50-osobowa grupa pielgrzymów z Marek, by przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w intencji mieszkańców Marek. Wśród pielgrzymów znaleźli się zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha, radni oraz pracownicy mareckiego ratusza i miejskich instytucji. Mszy świętej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej przewodniczył ks. Kazimierz Sztajerwald, proboszcz parafii pw. świętego Izydora, który w homilii mówił: „Tę, która jest pośredniczką wszelkiej łaski Bóg wybrał, aby pomogła nam przyjąć Jezusa w pokorze, żeby serce nasze kształtowała. Powierzajmy się jej, żeby prowadziła nas, abyśmy nie utracili wzroku duchowego”
- Naszą marecką tradycją stała się pielgrzymka osób związanych z mareckim samorządem, którą rokrocznie organizujemy w święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy świętej zawierzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie nasze troski i problemy, a także dziękujemy, za wszelkie łaski otrzymane zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym – tłumaczy Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza.
Podczas liturgii pielgrzymi modlili się m.in. za pracowników miejskich instytucji i służb, mieszkańców Marek oraz zmarłych z naszych rodzin. Wspominali również wieloletnią przewodniczącą Rady Miasta Marki ś.p. Maria Przybysz-Piwko, która w 2005 roku zainicjowała mareckie pielgrzymowanie na Jasną Górę.
Na zakończenie liturgii tradycyjnie odczytano Akt zawierzenia miasta Marki Niepokalanemu Sercu Maryi, czego dokonał przewodniczący rady miasta Paweł Pniewski - odsłuchaj nagrania TUTAJ.
Po skończonej eucharystii pielgrzymi udali się na zwiedzanie klasztoru ojców Paulinów pod okiem radnego Pawła Pniewskiego, który wyjaśnił grupie m.in. skąd wzięła się nazwa zakonu, kiedy i w jakich okolicznościach Paulini sprowadzili się do Polski oraz przedstawił historię ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. Mareccy pielgrzymi zwiedzili Muzeum 600-lecia, arsenał, w którym zobaczyli wystawę poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości oraz skarbiec z najważniejszymi wotami przekazanymi na Jasną Górę.
Pielgrzymka została w całości sfinansowana ze składek uczestników wyjazdu.
Źródło: UM Marki
fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry
Komentarze
Zostaw komentarz