REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

GDDKiA ma ograniczyć hałas przy obwodnicy Marek. Zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie

Powiat

W połowie września 2018 roku przeprowadzone zostało kolejne kompleksowe badanie hałasu emitowanego z obwodnicy Marek, tym razem w okolicach ul. Ceglanej w Zielonce. Wyniki badań wskazały już po raz kolejny przekroczenie obowiązujących norm. Zostały podjęte kolejne kroki, zmierzające do polepszenia ochrony akustycznej okolicznych zabudowań. Na GDDKiA został nałożony obowiązek ograniczenia oddziaływania akustycznego na środowisko drogi ekspresowej S8 (obwodnica Marek).

REKLAMA

W wyniku przeprowadzonych pomiarów zarejestrowano wystąpienie przekroczeń dopuszczalnych poziomów hałasu wynoszące w porze dnia o 2,7 dB i w porze nocnej o 6,0 dB. To kolejne badanie, które wskazało na przekroczenie obowiązujących norm.

„Urząd Miasta Zielonka prześle je teraz do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który na tej podstawie wystąpi do Marszałka Województwa o wydanie decyzji nakazującej wykonawcy podwyższenie ekranów” – można było przeczytać na stronie Urzędu Miasta Zielonka.

Kilka miesięcy później widoczne są działania w tej sprawie. Marszałek Województwa Mazowieckiego wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia na Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad obowiązku polegającego na ograniczeniu oddziaływania akustycznego na środowisko drogi ekspresowej S8 na odcinku od węzła Marki do rejonu ul. Pustelnickiej - od km 11+600 do km 13+800, w celu dotrzymania dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku na terenach chronionych akustycznie.

Niniejsze obwieszczenie zostało podane do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz w sposób zwyczajowo przyjęty przez Urząd Miasta Zielonka, Urząd Miasta Marki i Urząd Miasta Ząbki. Zobacz całą treść obwieszczenia TUTAJ.

Źródło: UM Zielonka

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


obwieszczenieGDDKiAhałasobwodnicaMarek

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA