AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Krystyna Tkacz na scenie MOK

Kultura

3 marca w niedzielę o godz. 19.00, na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury wystąpi jedna z najbardziej przejmujących gwiazd piosenki aktorskiej. Będzie to Krystyna Tkacz w recitalu "W drodze pod wiatr".

REKLAMA

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza 3 marca (niedziela) o godz. 19.00 na recital Krystyny Tkacz. Podczas wydarzenia usłyszymy kompozycje z płyty zawierającej utwory z recitali telewizyjnych „Prolog z demonami” w reżyserii L. Adamika, „W drodze pod wiatr” w reżyserii E. Protakiewicza i „Kalinowe sny” w reżyserii F. Zylbera. Ta muzyczna prezentacja to skromny wybór z dotychczasowych dokonań Krystyny Tkacz na niwie piosenki, która jest jej żywiołem. Tomasz Raczek napisał o artystce: „Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej. Płyta jest potwierdzeniem słów Raczka i wielkiej klasy artystycznej Krystyny Tkacz”. Stanowi jednocześnie zaproszenie na jej najnowsze osiągnięcie jakim jest recital w Teatrze Ateneum piosenek Kurta Tucholskyego "Oczy wielkiego miasta" w reż. Agnieszki Glińskiej.

Krystyna Tkacz to artystka, która zaznaczyła wyraźnie swoje miejsce w sztuce aktorskiej. Mówi o sobie "Jestem aktorką śpiewającą a nie aktorką - piosenkarką" i to w zasadzie tłumaczy wszystko a równocześnie stawia ją w zupełnie innym wymiarze...rzadko osiągalnym dla wykonawców. Do zawodu przygotowana jest wyjątkowo starannie: ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu (śpiew, klarnet, perkusja) a później Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała w czasach studenckich na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zdobywając II nagrodę, a w dwa lata później na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła III nagrodę. Jej recitale na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przyjmowane były zawsze owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie MOK oraz KUP ONLINE na www.ewejsciowki.pl

Źródło: MOK

Fot: FB.com/KrTacz

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli

REKLAMA