REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weekend w Mareckim Ośrodku Kultury

Kultura

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego przygotował dwa wydarzenia na nadchodzący weekend. Pierwszym z nich jest spektakl z udziałem mieszkańców Marek „Wariatka z Chaillot”. Kolejny dzień w MOK-u upłynie pod znakiem interaktywnych zabaw dla dzieci, wprowadzających w świat bajek i dźwięków instrumentów.

REKLAMA

Wariatka z Chaillot

Marecki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl muzyczny z udziałem mieszkańców Marek, przygotowany w ramach cyklu Café Teatr.

16 marca w sobotę o godz.18.00 na scenie Mareckiego Ośrodka Kultury publiczność ponownie spotka się z twórczością francuskiego pisarza. Sztuka Jeana Giraudoux, jednego z najciekawszych francuskich dramaturgów, związanego ze słynnym reżyserem Louisem Jouvetem, ma postać ludowej baśni wyrażającej obawy i nadzieje człowieka połowy XX wieku, ale niejednoznaczność utworu pozwala na jego nowe interpretacje. Scenariusz i reżyseria Aleksandra Jankowska, scenografia i kostiumy Hanna Mrozowska, opracowanie muzyczne i akompaniament Piotr Pardela, choreografia Kinga Jakubowska, Daria Sadowska.

Obowiązują wejściówki w cenie 10 zł (z cateringiem) do nabycia w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06 oraz KUP BILET – ONLINE na www.ewejsciowki.pl

Interaktywna podróż w bajkowy świat słów i dźwięków

Marecki Ośrodek Kultury zaprasza 17 marca (niedziela) o godz.15.00 na „Dźwięko-bajki”. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym (4-5 lat). Organizatorzy proszą, aby w spotkaniu w poszczególnych grupach uczestniczyły dzieci wyłącznie w podanym przedziale wiekowym.

Dzieci i rodzice usłyszą kilka baśni ilustrowanych dźwiękami ciekawych instrumentów.  Będzie to dobra okazja by przekonać się jak brzmią: harfa celtycka, skrzypce, drumla, tank drum, kalimba, czy bendir. Muzyka wprowadzi słuchaczy w klimat opowieści, podkreśli istotne wydarzenia i komiczne elementy. Opowiadanie historii było w przeszłości czymś naturalnym, codziennym – opowiadano zanim zaczęto pisać. Spotkanie z opowieściami w takiej otwartej formie, zakłada współtworzenie wydarzenia przez słuchaczy.

Dziecko nie jest biernym odbiorcą, ale musi się tu zaangażować: przede wszystkim działa zmysł słuchu, włącza się koncentracja, by podążać za fabułą, przewidywać działania bohaterów, odkrywać humor zawarty w historiach. Aktywności ruchowe, rytmiczne i muzyczne, które zaproponują nasi goście w trakcie spotkania pomagają utrzymać skupienie dzieci i sprawiają, że słuchacze łatwiej utożsamiają się z bohaterami i przeżywają z nimi wydarzenia.

Opowiadać i przygrywać będą wprowadzając wszystkich w bajkowy świat słów i dźwięków:

Katarzyna Płocińska – pedagog, animatorka, instruktorka dramy i gordonowskich zajęć umuzykalniających, wychowawczyni, opowiadaczka. Ukończyła Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, a artystyczne umiejętności kształciła m. in. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Pruszkowie. Współtworzy koncerty dla dzieci z cyklu „Muzyczna Lokomotywa”. Od kilku lat towarzyszy też bajarzom z „Karawany Opowieści” oraz „Grupy 501″ ilustrując opowieści dźwiękami. Sama najchętniej opowiada historie śmieszne, niebanalne, niekoniecznie z morałem.

Jerzy Szufa - opowiadacz, filozof i animator. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501″. Uczestniczył w warsztatach opowiadaczy Jihad Darviche i Dan Yashinsky. Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story” na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obowiązują wejściówki w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06 oraz KUP BILET – ONLINE na www.ewejsciowki.pl

Źródło: MOK

 

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA