REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Oświetlenie LED znów padło łupem złodziei

Powiat

Niedawno informowaliśmy o zdumiewających kradzieżach na rogu Wilczej i Jasińskiego w Markach. Najpierw złodzieje przewrócili latarnię i okradli jej elektryczne części, a później ogołocili z kół „auto na minuty”. To nie koniec kradzieży oświetlenia LED. Doszło to niej w innej miejscowości naszego powiatu.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Złodzieje uznali, że nowo zainstalowane latarnie miejskie w Markach mogą być dla nich cennym łupem. „Chętni” na oświetlenie drogowe, które zainstalowało miasto, odkręcili słup, przewrócili go i ukradli oświetlenie LED, łącznie z elektrycznymi częściami. Sprawa została zgłoszona policji.

„Nie można wykluczyć, że sytuacja będzie się powtarzać – tym bardziej, że w ostatnich latach miasto zaczęło stosować nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. Konserwator na bieżąco monitoruje oświetlenie drogowe.” – informowała wtedy oficjalna miejska strona FB.

Minął tydzień i w tym samym miejscu, dość krótki postój zaliczył samochód z systemu „car sharing”. Jeszcze w godzinach popołudniowych był w pełni wyposażony, a pod wieczór „zniknęły” mu koła.

Kolejna kradzież miała miejsce w innej miejscowości, ale przedmiotem kradzieży znów było oświetlenie ledowe. Łupem złodziei padło zainstalowane na ulicy Grabicznej w Ossowie oświetlenie LED. Z czterech słupów ukradziono w sumie 8 lamp. Zainstalowanie nowych pochłonie prawie 16 tys. zł. Koszt naprawy obciąży mieszkańców gminy Wołomin. Konieczne było również wyłączenie oświetlenia, co dotkliwie odczują osoby korzystające z drogi. Słupy zostały zamontowane chwilowo bez lamp, z uwagi na długi okres oczekiwania na realizację zamówienia u producenta. Sprawa została zgłoszona na Policji.

„…jeśli zaobserwujecie niepokojące sygnały takie jak np. demontaż słupów, odkręcanie opraw LED, prosimy o przekazanie tych informacji do urzędu miasta w godzinach pracy (22) 781 10 03, wew. 630 lub do miejskiego monitoringu (tel. 501 437 802).” – apelują włodarze miasta Marki.

Źródło i fot: FB.com/wolomin

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Donaty, Olechny, Kajetana

REKLAMA