AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszył program edukacyjny mareckiej Policji i koordynatora miasteczka ruchu drogowego „Bezpieczny rowerzysta”

Na Sygnale

Policjanci z komisariatu Policji w Markach wspólnie z Panem Pawłem Paczkiem – koordynatorem mareckiego miasteczka ruchu drogowego, 18 marca br. rozpoczęli kolejny projekt edukacyjny „Bezpieczny rowerzysta”, poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a w szczególności młodszym rowerzystom poruszającym się po drogach naszego powiatu. W ramach wspólnych działań policjanci sprawdzają prawidłowe wyposażenie rowerów, sposób poruszania się rowerzystów po drogach publicznych, zasady zachowania bezpieczeństwa oraz poruszanie się rowerzystów w elementach odblaskowych i kasku. Organizatorzy akcji będą również rozdawać odpowiednie gadżety – odblaski poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. To z pewnością ważna inwestycja w poprawę bezpieczeństwa młodych rowerzystów.

REKLAMA

Kolejny już raz w Markach ruszył program edukacyjny „Bezpieczny rowerzysta” poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym osób najmłodszych – uczniów, którzy rowerami dojeżdżają do swoich szkół. Policjanci z komisariatu w Markach wspólnie z Panem Pawłem Paczek – koordynatorem mareckiego miasteczka ruchu drogowego 18 marca br. rozpoczęli wspólne działania mające na celu m.in. prowadzenie zajęć w przedszkolach i szkołach oraz spotkania w rejonach placówek oświatowych, gdzie sprawdzane będzie wyposażenie rowerów, ich stan techniczny oraz rozdawane będą odblaski dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze w tym dzielnicowi z miejscowego komisariatu sprawdzą też znajomości przepisów ruchu drogowego młodych rowerzystów, oświetlenie rowerów i czy rowerzyści poruszają się w kamizelkach odblaskowych i kasku. To podstawowe elementy bezpieczeństwa rowerzysty. Jak zapewniają policjanci i Pan Paweł Paczek, taka inwestycja w poprawę bezpieczeństwa młodych rowerzystów na drogach rowerowych i ulicy zaprocentuje w przyszłości nie tylko zmniejszeniem ilości zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, lecz również przyczyni się do znacznego ograniczenia zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli

REKLAMA