AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie - przegląd najnowszych inwestycji

Miasto

W cyklu "Marki w budowie" dziś o inwestycjach dla dzieci i dorosłych. Nowe place zabaw i nowa ulica Bema to najnowsze inwestycje miejskie.

REKLAMA

Rozpoczęła się realizacja placu zabaw

Na skwerze ks. Markiewicza niedawno rozpoczęły się prace związane z budową placu zabaw. Jest to inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Plac zabaw będzie mieć poliuretanową nawierzchnię i atrakcyjne zabawki dla dzieci. Znajdą się tam m.in. karuzela tarczowa, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka koszowa i piaskownica. Prace wykonuje firma Bis-Wod-Kan z Raszyna. Zwycięzca przetargu zrealizuje również modernizację placu zabaw przy Wrzosowej.

Modernizacja ulic Bema i Czackiego

Pod koniec lutego wiadomo było, że ta inwestycja cieszy się o ogromnym zainteresowaniem wykonawców. O modernizację Bema starało się 14 wykonawców, o ulicę Czackiego – 8. W obu przypadkach z przetargowej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Stan-Kop. W poniedziałek miasto podpisało umowę na wykonawstwo robót. Przebudowa ulicy Czackiego będzie kosztować 241,1 tys. zł, Bema – prawie 424,8 tys. zł. Firma udziela 60-miesięcznej gwarancji i rękojmi. Zarówno wzdłuż Bema jak i Czackiego powstanie kanalizacja deszczowa. Obie ulice otrzymają nową, równą nawierzchnię (Bema – z kostki, Czackiego – z asfaltu).

Plac zabaw gotowy, czas na ogrodzenie

W ubiegłym roku mieszkańcy Marek wygrali w internetowym głosowaniu Podwórko Talentów Nivea. To miejsce, gdzie mogą bawić się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Kluczowe prace na rogu Zygmuntowskiej i Żeromskiego zostały wykonane pod koniec ubiegłego roku. Dorośli mieszkańcy zwrócili się do burmistrza Jacka Orycha z prośbą o wykonanie dodatkowych robót m.in. ogrodzenia podwórka Nivea. Weszły one w fazę realizacji. Ogrodzenie stawiają pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Wcześniej wysypano 40 ton piasku – jako dodatkowe podłoże. Ponadto pojawią się też ławeczki oraz kosze. Roboty mają się zakończyć przed Świętami Wielkanocnymi.

Źródło: UM Marki

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli

REKLAMA