AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Klub Czyścicieli Przyrody w sobotę posprząta las. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału

Miasto

Tradycja sprzątania lasów w Markach ma już kilka lat. Najczęściej takie sprzątanie lasu odbywało się wiosną i latem, były to częste inicjatywy radnego Arkadiusza Werelicha, czy w ramach inicjatywy EkoMarki. Tym razem inicjatywa pochodzi od 6-latka.

REKLAMA

Ostatnie sprzątanie terenów mareckiej przyrody odbyło  się w 2018 roku. Wspólnie z mieszkańcami Marek oraz mareckimi wędkarzami, Stowarzyszenie Projekt Marki posprzątało brzegi zbiornika wodnego „Konne” i tereny bezpośrednio z nim sąsiadujące. Wcześniej,  w ramach inicjatywy "Nasz las, nasze życie", w trzech lokalizacjach odbyło się sprzątanie mareckich lasów. Lasy były sprzątane za sprawą projektu EkoMarki, który był finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tym razem inicjatywa jest oddolna i w dodatku pochodzi od najmłodszych mieszkańców naszego miasta. „Wojtek, mój 6-letni synek postanowił założyć Klub Czyścicieli Przyrody. Inspiracją były zajęcia w przedszkolu na temat segregacji śmieci i ogólnie ochrony przyrody” – informuje mama Wojtka. W związku z tym, zorganizowano pierwszą akcję klubu „Sprzątamy nasz las”. Plan działania: zbiórka 6 kwietnia 2019 (sobota) o godz. 18.00 przy lesie na rogu Granicznej i Spacerowej. „Jeśli macie czas i ochotę przyłączyć się do akcji posprzątania kawałka naszego lasu, zapraszamy” – zachęcają organizatorzy.

 Czas trwania akcji: około 1 godziny. Zebrane śmieci zostaną posegregowane i wyrzucone do kontenerów zgodnie z posortowaniem. Trzeba wziąć ze sobą rękawice, organizatorzy zapewniają worki na śmieci.

Fot.: Drone Position

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli

REKLAMA