REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

3-miesięczne niemowlę trafiło do rodziny zastępczej, ojciec do aresztu za usiłowanie jego zabójstwa

Na Sygnale

26-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości, w miejscu zamieszkania znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim 3-miesięcznym synem wielokrotnie uderzając go w głowę, co mogło skutkować śmiercią dziecka. Dziecko postanowieniem sądu rodzinnego zostało odebrane biologicznym rodzicom i przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej. Wobec Łukasza M. funkcjonariusze i prokurator złożyli w sądzie w Wołominie wniosek o tymczasowe aresztowanie. Ten wniosek uwzględnił stosując wobec ojca dziecka 3-miesięczny areszt. Czyn jakiego dopuścił się mężczyzna zagrożony jest karą od 8 do 25 lat a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

REKLAMA

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach otrzymali zgłoszenie o niemowlęciu, które z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafiło do szpitala. Jak wynikało z wstępnej diagnozy lekarskiej powstałe obrażenia ciała 3-miesięcznego chłopca mogły skutkować jego śmiercią. Niemal natychmiast do miejsca zamieszkania rodziców chłopczyka udali się policjanci z Marek. Tam zastali ojca dziecka. Ten był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Zebrane w sprawie materiały trafiły do prokuratury oraz sądu rodzinnego w Wołominie. Na tym etapie postępowania ojciec i matka chłopca zostali przesłuchani. Został też powołany biegły w celu określenia obrażeń ciała jakie doznał niemowlak. Dziecko po hospitalizacji zostało wypisane ze szpitala i decyzją sądu rodzinnego trafiło do rodziny zastępczej, tym samym zostało odebrane biologicznym rodzicom. Opinia biegłego sądowego oraz ustalenia jakie przeprowadzili śledczy pozwoliły na przedstawienie 26-letniemu ojcu chłopca zarzutów znęcania się fizycznego ze szczególnym okrucieństwem nad swoim dzieckiem oraz usiłowaniem jego zabójstwa.

Sąd rejonowy w Wołominie postanowił zastosować wobec Łukasza M. najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesiecy. Czyn jakiego dopuścił się mężczyzna zagrożony jest karą od 8 do 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin / ts

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Żana
Ubić go bydlaka.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA