REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Na terenie prywatnej posesji w Markach zabezpieczono niewybuchy i amunicję bojową, którą kolekcjonował 35-latek

Na Sygnale

5 sztuk naboi wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo – zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego al. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1, zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem zabezpieczyli w Markach na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35-lat. Jeden z nich został przesłuchany, drugi Piotr Ch. usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Teraz 35-latkowi może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce pełniąc służbę patrolową na terenie miasta zwrócili uwagę na osobowego forda, który wyjeżdżał z tzw. „piasków” przy ul. Dworkowej. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, podczas której zwrócili uwagę na wykrywacze metalu jakie posiadali mężczyźni. Ci rozpytani na tę okoliczność oświadczyli, że szukali monet i kilka udało się im znaleźć. Funkcjonariusze postanowi jednak szczegółowo sprawdzić pojazd. W bagażniku ujawnili niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Wówczas jeden z mężczyzn przyznał się, że zostały one przez niego wykopane z ziemi i że od dłuższego czasu zbiera i kolekcjonuje broń i amunicję pochodząca z czasów wojny.

Policjanci w pierwszej kolejności zabezpieczyli pojazd i powiadomili o tym służby wojskowe zajmujące się materiałami wybuchowymi. Udali się również do Marek do miejsc zamieszkania obu mężczyzn, u jednego z nich w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili spory arsenał amunicji, pocisków przeciwpancernych i bojowych. Funkcjonariusze i saperzy zabezpieczyli 5 sztuk naboi wielkokalibrowych, granat moździerzowy, 98 sztuk naboi pistoletowych kal. 7,62 mm, pocisk odłamkowo – zapalający kal. 30 mm, 2 sztuki niewybuchów pocisków przeciwpancernych kal. 37 mm z zapalnikami dennymi i smugaczami, niewybuch pocisku odłamkowego al. 23 mm z zapalnikiem głowicowym, dwie sztuki granatów typu F1, zapalnik głowicowy typu RGM z detonatorem.

Policjanci przesłuchali obu mężczyzn, jeden z nich Piotr Ch. usłyszał zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz gromadzenia substancji lub przyrządów wybuchowych mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Teraz 35-latkowi może grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA