REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Budowa ronda Sosnowa-Kościuszki-Okólna - zmiany w organizacji ruchu

Miasto

We wtorek spotyka się komisja, która wprowadzi zmiany w organizacji ruchu w związku z modernizacją ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki. Przedstawiamy informacje, dzięki którym łatwiej będzie można się poruszać w tym rejonie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Kompleksowa modernizacja ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki to wspólna inwestycja miasta i powiatu dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej. Jednym z elementów tej inwestycji jest budowa pierwszego w Markach ronda, które znajdzie się u zbiegu ulic Sosnowej, Kościuszki, Mickiewicza i Okólnej. Niestety, wiąże się ona z utrudnieniami. O ich wprowadzeniu zdecyduje jutrzejsza, poranna komisja. Na terenie przyszłego ronda rozpoczną się bowiem prace związane z podziemną infrastrukturą. Mniej więcej od godziny 10.00 nie będzie możliwości przejechania od ulicy Okólnej/Mickiewicza w ulicę Kościuszki (w stronę Białołęki) oraz z Sosnowej w Okólną/Mickiewicza.

Można sobie jednak z tym poradzić w następujący sposób:

- kierowcy jadący od strony ulicy Mickiewicza i Okólnej, którzy chcą pojechać w stronę warszawskiej Białołęki, proszeni są o skręt w ulicę Kościuszki, następnie w Krótką, Sosnową i dalej w stronę Warszawy.

- kierowcy, którzy wracają z Warszawy i jadą w stronę Mickiewicza/Okólnej/SP1, mają dwie możliwości:

- jazda Aleją Piłsudskiego, skręt w ul. Bandurskiego, a następnie w ul. Okólną

- skręt z Alei Piłsudskiego w Sosnową, następnie w ulicę Piotra Skargi (jednokierunkowa, pierwsza w prawo) lub w Krótką (druga w prawo). Tak dojeżdżamy do Kościuszki, skręcamy w lewo i jedziemy aż do zbiegu ulic Mickiewicza/Okólnej.

- kierowcy, którzy z rejonu ulic Żeromskiego-Zagłoby-Zygmuntowskiej i przyległych, chcą dojechać do Okólnej, Mickiewicza lub SP1, proszeni są o przejazd ulicą Żeromskiego, następnie Piotra Skargi lub Krótką aż do Okólnej/Mickiewicza.

- pozostanie możliwość dojazdu do marketu spożywczego i pizzerni od strony ulicy Mickiewicza.

- nadal zapewniony jest przejazd jednokierunkowy z Sosnowej przez Kościuszki aż do warszawskiej ulicy Lewandów.

Trzeba mieć nadzieję, że końcowy efekt pozwoli zapomnieć o niedogodnościach. W ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki powstaje kanalizacja deszczowa. Ulica otrzyma nową, równą nawierzchnię. Pojawią się również chodnik i droga rowerowa.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego

REKLAMA