REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Spotkanie w sprawie budowy sieci dróg rowerowych w Markach i okolicach

Miasto

W Centrum Aktywności Fabryczna 3 odbyło się spotkanie członków Komitetu Sterującego Projektu Partnerskiego dotyczącego budowy dróg rowerowych w Markach i gminach sąsiednich. 22 mln zł przeznaczone będą na prace m.in. wzdłuż Alei Piłsudskiego, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Lisa-Kuli i Granicznej.

REKLAMA

Dziś w Centrum Aktywności Fabryczna 3 odbyło się spotkanie członków Komitetu Sterującego Projektu Partnerskiego pod nazwą „Rozwój zintegrowanej sieci dróg rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Radzymin, Nieporęt w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego”. Siedem gmin, które skutecznie połączyły siły pod przewodnictwem Marek, otrzyma z Unii Europejskiej nawet 60 mln zł. Trafią na inwestycje: budowę dróg rowerowych chodników, oświetlenia i zagospodarowanie zieleni. W przypadku Marek chodzi o ponad 22 mln zł, które przeznaczone będą na prace m.in. wzdłuż Alei Piłsudskiego, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Lisa-Kuli i Granicznej.

W CAF3 spotkali się w burmistrzowie i wiceburmistrzowie oraz pracownicy realizujący projekt. „Rozmawialiśmy o problemach, przetargach, terminach realizacji, wymienialiśmy się pomysłami i doświadczeniami. Stare przysłowie mówi: co kilka głów, to nie jedna. Dziś mogliśmy je drobinę zmodyfikować: co siedem gmin, to nie jedna… Dzięki wspólnemu projektowi powstanie sieć ścieżek rowerowych łącząca nie tylko siedem wymienionych gmin, ale także miejscowości zrzeszone w innych projektach ZIT np. Legionowo i Jabłonna (przez Nieporęt)” – informuje burmistrz Jacek Orych na swoim stronie FB.

Źródło: FB.com/markiwlaczsie

 

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA