REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Weekend z kulturą w Markach

Kultura

Najbliższy weekend będzie obfitował w wydarzenia kulturalne. W sobotę rozpocznie się pierwszą częścią Nocy Muzeów, a równolegle będzie odbywał się Finisaż wystawy XIII Prezentacji Plastyki Mareckiej. Następnego dnia odbędzie się spotkanie z pisarką Ewą Storożyńską, w dwie godziny później rozpocznie się spektakl „Party” w wykonaniu aktorów Teatru Sceny Głównej Handlowej.

REKLAMA

Noc Muzeów

Noc Muzeów w Markach zaczyna się już 11 maja. Od 18:00 do 22:00 w Archiwum Urzędu Miasta Marki, ul. Turystyczna 10 odbędzie się spotkanie z Ewą Godun - plastyczką, projektantką  i mistrzynią krawiectwa. Dodatkową atrakcją będzie wystawa strojów dawnych "Z szykiem przez lata".

Finisaż wystawy XIII Prezentacji Plastyki Mareckiej

W ramach finisażu wystawy XIII Prezentacji Plastyki Mareckiej odbędzie się recital Jadwigi Bieniek, Grażyny Zamorskiej i Marii Borysewicz „Popołudniowe Trio”. Odbędą się także otwarte warsztaty z artystami – uczestnikami prezentacji (batik, rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja). Obowiązują bezpłatne wejściówki, rezerwacja i odbiór w sekretariacie MOK i na stronie ewejsciowki.pl.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2019, godz. 18:00 w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego

Spotkanie z pisarką Ewą Storożyńską

Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarka i detektyw – historyk. Mowa o Ewie Storożyńskiej, autorce takich książek jak „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” i „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata”. W najbliższą niedzielę 12 maja będzie można bezpośrednio porozmawiać z pisarką. Okazją będzie spotkanie w Domu Katolickim, zaplanowane na godzinę 16.00. Szczegóły na plakacie.

Party - spektakl wg. Harolda Pintera

12 maja 2019 o godz. 18:00, Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego zaprasza na przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Sceny Głównej Handlowej w reżyserii Jerzego Łazewskiego i scenografii Hanny Mrozowskiej. Wejściówki płatne 5 zł, sprzedaż w sekretariacie MOK i na stronie ewejsciowki.pl. Odbiór wejściówek do 10 maja. Spektakl dla widzów dorosłych.

Party to spektakl Teatru Scena Główna Handlowa w reżyserii i dramaturgii Jerzego Łazewskiego, oparty na współczesnym dramacie brytyjskim, a zarazem w przewrotny sposób czerpiący z klasyki broadwayowskiego musicalu.

W tym pełnym ostrego humoru przedstawieniu poznajemy uczestników eleganckiego przyjęcia. Przysłuchując się ich dystyngowanym rozmowom odkrywamy, iż pod pozornie niewinną błahą powierzchownością kryją się złowrogie tajemnice. Abstrakcyjne dialogi z czasem nabierają niepokojąco bliskich nam znaczeń. Osadzone w bliżej nieokreślonej rzeczywistości absurdalne sytuacje okazują się niebezpiecznie znajome. Polityka jest tu zaledwie mglistym kontekstem, zdrada – subiektywną definicją, wolność – umowną ideą. Party w podstępny sposób zadaje widzowi niewygodne pytania o moralność i hipokryzję. Zmusza nas do przejrzenia się w krzywym zwierciadle odrealnionego świata i nie pozwala pozostać obojętnym.

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Sobota
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Laury, Laurentego, Nory

REKLAMA