REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie: przegląd bieżących inwestycji

Miasto

W cyklicznym przeglądzie bieżących inwestycji w naszym mieście dzisiaj przedstawiamy sześć istotnych dla mieszkańców miasta prac inwestycyjnych. Jedną z nich jest przedszkole przy ul. Okólnej.

REKLAMA

Przedszkole przy Okólnej od 1 września

W tym tygodniu zakończyły się odbiory nowoczesnego budynku, położonego przy ul. Okólnej. Od 1 września będzie to oddział Przedszkola Miejskiego nr 1. Obiekt przy Okólnej dysponuje sześcioma salami, w każdej z nich będzie mogło spędzać czas 25 dzieci. Przy budynku znajduje się nowoczesny plac zabaw.

- Do poniedziałku, 20 maja, trwa rekrutacja do przedszkoli. Zachęcam rodziców, by wskazywali obiekt przy Okólnej. Opiekę nad Waszymi dziećmi będzie sprawować profesjonalna i doświadczona kadra – zachęca Hanna Dąbrowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 Wesoły Skrzat.

Szczegóły rekrutacji TUTAJ

Kontakt z przedszkolem - tel. 22 781 14 66

Prace na skrzyżowaniu Okólnej/11 Listopada

Miasto prowadzi szereg większych inwestycji, ale wiele ulic wymaga poprawy swojego stanu, dlatego istotne są także mniejsza zadania jak bieżąca konserwacja nawierzchni asfaltowej.

O początku tygodnia możliwe są utrudnienia na skrzyżowaniu ulic: Okólnej i 11 Listopada. Od 13 do 18 maja planowane są prace związane z bieżącą konserwacją nawierzchni asfaltowej. Mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu podczas układania masy bitumicznej. Za wszelkie niedogodności miasto przeprasza.

Strefa relaksu - ogród zmysłów

Miasto podejmuje kolejną (czwartą) próbę wyłonienia wykonawcy inwestycji z budżetu obywatelskiego. Oferty w przetargach coraz bardziej zbliżają się do kosztorysów zamawiającego. Kolejna próba wyłonienia wykonawcy projektu z mareckiego budżetu obywatelskiego dotyczy stworzenia strefy relaksu – ogrodu zmysłów, położonego przy Wilczej/Sowińskiego. Na oferty wykonawców miasto czeka do 24 maja. Kryteriami wyboru będą cena i gwarancja.

Więcej na temat przetargu TUTAJ

Przetarg na wykonanie oświetlenia

Kolorowa, Amarantowa, Źródlana, Kordeckiego 27-33, Kraszewskiego, Zajączka 106 i generała Maczka - przy tych ulicach wybudowana bądź uzupełniona będzie sieć miejskich latarni. W sumie powstanie prawie 50 punktów oświetleniowych. W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg na realizację prac. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria – cena oraz okres rękojmi i gwarancji. Termin składania ofert mija 24 maja o godz. 10. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, roboty zostaną wykonane jeszcze w tym roku. We wszystkich punktach zostanie wykorzystane energooszczędne oświetlenie typu LED.

Szczegóły przetargu TUTAJ

Plac zabaw przy Wrzosowej gotowy

Na początku tego roku miasto ogłosiło przetarg na remont lub wykonanie dwóch placów zabaw. Pierwsza z tych inwestycji jest już gotowa. Odebrano od wykonawcy zmodernizowany plac zabaw przy ul. Wrzosowej. Jest to inwestycja zrealizowana z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Najmłodsi mieszkańcy znajdą tu m.in. zjeżdżalnie, linową piramidę, huśtawkę „Bocianie gniazdo” i bujaki – wylicza Jacek Orych, burmistrz Marek.

Przy Wrzosowej są też: nowa nawierzchnia i ogrodzenie. Całość uzupełniają elementy drobnej architektury: ławka i kosz na śmieci.

Plac zabaw na skwerze ks. Markiewicza

Ku końcowi zbliżają się prace przy budowie placu zabaw na skwerze ks. Markiewicza. Będzie mieć on m.in. poliuretanową nawierzchnię i atrakcyjne zabawki dla dzieci. Znajdą się tam m.in. karuzela tarczowa, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka koszowa i piaskownica.

Prace na skwerze ks. Markiewicza i przy Wrzosowej wykonuje firma Bis-Wod-Kan z Raszyna.

Źródło: UM Marki

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA