REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dzień Dziecka w Markach

Rozrywka

Jak co roku, w Markach można spędzić Dzień Dziecka aktywnie, twórczo i na kilku różnych wydarzeniach. Pierwszego dnia mobilne miasteczko ruchu drogowego zaprasza na naukę bezpiecznej jazdy na rowerze. Tego samego dnia odbędzie się "zabawowisko" w MOK-u. W niedzielę zaplanowano wypoczynek na łonie natury, a w poniedziałek młodzieżową sesję Rady Miasta.

REKLAMA

Dzień Dziecka, a po nim kolejne wydarzenia dla dzieci

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego miało działać w Szkole Podstawowej nr 1 przy Okólnej do 31 maja, ale z racji Dnia Dziecka przedłuży tam bytność o jeszcze jeden dzień. Jego koordynator Paweł Paczek zaprasza dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Od 3 czerwca rozpoczynają się egzaminy na kartę rowerową. Będą one prowadzone w szkołach przy ul. Wczasowej, Pomnikowej, Dużej i Okólnej. W tym czasie mobilne miasteczko nie będzie działać. Ponownie powróci 15 czerwca – tym razem jednak pojawi się na Strudze. Tego dnia odbywa się festyn szkolny w szkole przy Wczasowej. Mobilne miasteczko pozostanie tam do 29 czerwca.

W wakacje Paweł Paczek zaprasza na plac przy Pałacu Briggsów. Miasteczko będzie częścią dorocznej akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”.

Zabawowisko w MOK-u

W Dzień Dziecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza dzieci na „zabawowisko”, które odbędzie się 1 czerwca (sobota), godz. 15.00-17.00.

W programie:

godz. 15.00-17.00: warsztaty, festiwal planszówek, teatrzyk kamishibai, klockologia

godz. 17.00: Spektakl familijny „Igraszki z diabłem”  Teatru Maskarada

Obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w MOK-u przy ul. Fabrycznej 2, tel. 22 781 14 06.

Festyn wędkarski z okazji Dnia Dziecka

Jak co roku, wędkarze i burmistrz miasta zapraszają na festyn dla dzieci i ich opiekunów. Zawody wędkarskie metodą spławikową zostaną rozegrane w niedzielę 02.06.19 nad Kanałem Królewskim w Nieporęcie (wjazd od strony Małołęki – niebieska kładka). W zawodach mogą wziąć udział dzieci, nie posiadające karty wędkarskiej w wieku od 6 do 15 lat. Dzieci młodsze lub zaczynające swoją przygodę z wędkowaniem mogą wraz z opiekunami wystartować w strefie rodzinnej. Dla każdego zawodnika przewidujemy nagrodę rzeczową oraz medal za uczestnictwo. Na pierwszych 6 zawodników w każdej z dwóch kategorii wiekowych czekają puchary. Prócz zawodów organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, oprowadzanie kucami, strzelnicę ASG, militarny tor przeszkód, malowanie buziek, watę cukrową, konkursy ekologiczne oraz poczęstunek z grilla i słodycze. Marecka OSP przygotuje pokaz oraz kurtynę wodną, więc warto pamiętać o ubraniach na zmianę. Udział w festynie jest bezpłatny.

Zapisów dokonujemy w sklepie wędkarskim „Julek” lub pod numerem tel. 506 671 685. Zbiórka o godzinie 08.00.

Miejsce Wydarzenia: Kanał Królewski w Nieporęcie (wjazd od strony ul. Małołęckiej), Zwycięstwa 21A, 05-216 Nieporęt. Zobacz jak było w zeszłym roku:

 

Młodzieżowa sesja Rady Miasta

Z okazji Dnia Dziecka oraz 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Urząd Miasta Marki zwołuje sesje Młodzieżowej Rady Miasta Marki na dzień 3 czerwca 2019 roku o godz. 11:00

Zaplanowany jest  następujący porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Wybór Przewodniczącego obrad.

4. „Od 15 lat zjednoczeni w różnorodności”, czyli w jaki sposób zmieniało się życie Polaków,  dzięki członkostwu w Unii Europejskiej – bilans zysków i strat (wystąpienia radnych).

5. Zapytania radnych.

6. Zamknięcie posiedzenia.

Sesja odbędzie się w sali obrad Urzędu Miasta Marki. Na sesję zaproszonych jest dwóch przedstawicieli każdej szkoły podstawowej (uczniowie klasy 7 lub 8), gimnazjum i liceum z obszaru miasta Marki.


Źródło: UM Marki

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ä?ucji, Witolda, Wilhelma

REKLAMA