REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 zmniejszy liczbę wypadków i korki znikną?

Miasto

„Czy był dzwon na S8?” – tak nazywa się strona na Facebooku informująca o wypadkach na trasie S8. Tak sformułowana nazwa strony jest może i zabawna, ale nie jest oderwana od rzeczywistości, gdyż „dzwonów” na S8 jest tak wiele, że lepiej o nich wiedzieć, zanim wyruszy się w trasę S8. A jeśli chodzi o komunikację pomiędzy Warszawą i Markami jest to jedna z najważniejszych dróg dla mieszkańców Marek. Powstał pomysł jak ograniczyć liczbę wypadków na S8.

REKLAMA

Poważne wypadki na S8 są skutkiem niedostosowania prędkości do warunków jazdy, ale jest też sporo niewielkich kolizji przy dojeździe do korka lub włączaniu się do ruchu w okolicy węzłów przy Wisłostradzie i Prymasa Tysiąclecia. Wszystkie te zdarzenia doprowadzają do korków i często droga do pracy dla mieszkańca Marek trwa znacznie dłużej niż przy normalnych warunkach.

Jak zatem odkorkować trasę S8? Pomysł ma białołęcki radny Wojciech Tumasz (Razem Dla Białołęki), który dwa dni temu wysłał w tej sprawie pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Proponuje zainstalowanie na trasie odcinkowego pomiaru prędkości.

Według wizji radnego system mógłby działać na czterokilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Bemowo (Warszawska/Lazurowa) a Prymasa Tysiąclecia.

"Odcinkowy pomiar prędkości uspokoi ruch na tyle wcześnie, że kierowcy będą łagodnie zmniejszać prędkość w miejscu, gdzie ulega ona zmianie” ze 120 km/h na 90 km/h, a tym samym pojazdy wjeżdżające na trasę S8 nie będą miały tak znacznie wyższej prędkości od aut włączających się do trasy na węźle. To z kolei powinno zmniejszyć liczbę kolizji – przekonuje radny.

Wniosek zostanie przeanalizowany Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Kluczem do analizy będą statystyki dotyczące trasy czy liczby kolizji i wypadków (także śmiertelnych) we wskazanym miejscu. Jeżeli wniosek okaże się zasadny, trasa zostanie wpisana na listę miejsc niebezpiecznych. Wtedy odcinkowy pomiar prędkości może stać się faktem.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ä?ucji, Witolda, Wilhelma

REKLAMA