REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mieszkaniec Radzymina zarzuca miastu Marki niesłuszne korzystanie z linii 738

Miasto

Dyskusja na temat dopłat do komunikacji miejskiej linii 738 na otwartej grupie FB „Forum Radzymin” rozgrzała emocje obu stron konfliktu. Mieszkańcy Radzymina zarzucają władzom miasta Marki, że za mało dopłacają do komunikacji miejskiej tej linii, kierując swoje pytania wprost do burmistrza miasta Marki. Jaka jest odpowiedź burmistrza?

REKLAMA

Temat linii 738 spędza sen z powiek niektórym mieszkańcom Radzymina, gdyż jak twierdzą linia ta jest traktowana jako marecka, a nie radzymińska. Dyskusja rozgorzała po opublikowaniu trzech postulatów dotyczących zmian komunikacji ZTM po uruchomieniu stacji metra Trocka. Jeden z trzech postulatów wysuniętych przez miasto Marki poruszał temat linii 738 i brzmiał następująco: „Utrzymanie przystanku końcowego do Dworca Wschodniego jednej z linii obsługującej Marki. Planowany przystanek końcowy dla wszystkich linii obsługujących pasażerów z Marek przy stacji Trocka wymusza wykonanie dodatkowej przesiadki w podróżach do przystanku Dw. Wschodni. W opinii mieszkańców nie jest to rozwiązanie korzystne, gdyż obecnie pasażerowie z Marek korzystają z bezpośredniego połączenia linii 140 lub 738 do tego ważnego węzła przesiadkowego. W ramach wprowadzanych zmian istotne jest utrzymanie połączeń bezpośrednich zarówno do węzła przesiadkowego Dw. Wschodni (kolej, SKM) , jak i nowego węzła, tworzonego przy stacji Trocka (autobusy, metro)” – czytamy w piśmie Urzędu Miasta do ZTM.

„Wstyd że niektórzy skierowali mnóstwo pism do ZTM-u odnośnie naszej linii, wbrew pozorom zapomnieli, że płacą tylko 10 % za rozkład weekendowy, a Radzymin płaci 90%, czyli na podstawie finansowania wychodzi na to, że 738 powinien zatrzymywać się na wszystkich przystankach mareckich tylko w sobotę i niedzielę już od kilku lat.” – można przeczytać fragment wypowiedzi na Forum Radzymin.

Wg inicjatora dyskusji Marki płacą symboliczna kwotę, a tak naprawdę to ich mieszkańcy częściej korzystają z 738, niż Radzyminiacy.

Jako Radzyminiak pytam poważnie czy istnieje jakaś możliwość, aby prawnie pozwać gminę Marki za niesłuszne korzystanie z linii 738 przez okres około 10 lat bez sprawiedliwych opłat za współużytkowanie?” – dowiadujemy się z radzymińskiego forum.

Wiele prowokujących pytań zostało skierowanych bezpośrednio do burmistrza Jacka Orycha, który postanowił udzielić odpowiedzi. Było ich kilka, a przytaczamy jedną z nich:

„A wie Pan ilu mieszkańców Pana miasta - jak już tak rozmawiamy, korzysta z roweru miejskiego KołoMarek, które jest w pełni kompatybilne z warszawskim Veturillo? Ja wiem...  A czy ktoś coś pisał gdziekolwiek, czemu Radzymin nie płaci za to... Nie, bo Marki za każdą stację i liczbę rowerów płacą i to dużo... Ale śmiało, zapraszam. Może jak Radzymin będzie kiedyś miał swoje, za co trzymam kciuki, mieszkańcy Marek będą jeździć do Radzymina rowerem... Na tym polega wiele elementów życia we społeczeństwie, że czasem za coś się płaci mniej, za coś więcej, za coś wcale, za coś 100%, jak my za linię nocną. A wie Pan ilu mieszkańców Radzymina przyjeżdża na nasze parkingi „Parkuj i Jedź”, które zbudowaliśmy z naszego budżetu i jeździ autobusem w 1 strefie, za którą dopłacamy i to niemało... dużo mam takich przykładów... Ale nie piszę, by to wyliczać i zabraniać... Dziwi mnie ta dyskusja... Ja też, jak będzie SKM z Radzymina będę z przyjemnością z niej korzystał, jadąc na lotnisko, a z budżetu miasta Marki nie będę nawet 1 zł za to płacił... A Radzymin zapłaci sporo... Zabroni  mi Pan korzystania? Czemu? Tak to działa... Tyle w temacie.” – ripostował burmistrz Jacek Orych.

A Wy jakie widzicie rozwiązanie dla linii 738? Jest takie rozwiązanie, które zadowoli obie strony konfliktu? Więcej szczegółów dyskusji można poznać na grupie Forum Radzymin.

 

Źródło: FB.com/groups/forumradzymin/

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Ä?ucji, Witolda, Wilhelma

REKLAMA