AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

UKS Struga zdobył złoto i srebro na 26 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (zdjęcia)

Sport

Z 26 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych rozegranych w Dąbkach UKS Struga wrócił z 1 złotym krążkiem oraz 2 srebrnymi, trzema szóstymi miejscami oraz jednym siódmym.

Drużyna dziewcząt do lat 16 wróciła z mistrzostw z zasłużonym złotym medalem. Gratulacje dla Klaudii Adamczyk i Agaty Orłów.

Drużyna chłopców do lat 16, w znakomitym stylu wywalczyła srebrny medal. Wielkie brawa dla Mateusza Muzaja, Kacpra Waś oraz Jakuba Bromy. Mateusz bez kompleksów zagrał przeciwko starszym od siebie przeciwnikom i za to należy się osobne wyróżnienie.

Dobrze zaprezentowały się dziewczęta do lat 13: Julia Chalaba i Ada Koszewska - do domu wracają ze srebrnym medalem.

Na szóstym miejscu uplasowała się drużyna dziewczynek do lat 8. Emily i Kajli Sześciłło, Ribeiro Moreira to debiutantki na tak dużych zawodach. Wielkie brawa dla obydwu zawodniczek - w każdej kolejnej rundzie wykorzystywały nauki wyniesione z poprzednich.

Na szóstym miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt do lat 13 w składzie Patrycja Chwalibóg i Natalia Waś - mimo niewielkiego stażu w warcabach nie dały się pokonać wielu teoretycznie silniejszym przeciwniczkom.

W kategorii chłopców do lat 10, UKS Struga wystawił aż dwie drużyny, więc i emocje były podwójne. Drużyna w składzie Szymon Repelowicz, Igor Kotliński, Bartosz Roguszewski zajęła miejsce szóste, a drużyna w składzie Krystian Jóśk, Bartosz Jóśk, Krzysztof Brajczewski uplasowała się oczko niżej na miejscu siódmym. Należy docenić naszych młodych zawodników, bo dzielnie walczyli, wiele trudnych pojedynków zakończyli triumfując, czym niejednokrotnie zaskoczyli swoich przeciwników. Wielkie, wielkie brawa dla każdego z chłopców. Widać, że stale robią postępy - to bardzo cieszy.

„Wracamy bogatsi o nowe doświadczenie sportowe, co szczególnie ważne jest dla naszych najmłodszych zawodników. Wracamy bogatsi o nowych kolegów, o nowe postanowienia. Wracamy z takim małym konceptem, że zmierzymy się z przeciwnikami w tym samym miejscu w tych samych zawodach w przyszłym roku i wtedy to dopiero będzie” – można przeczytać  na stronie UKS Struga.

Źródło: UKS Struga