REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie - przegląd inwestycji miejskich

Miasto

Urząd Miasta Marki szuka wykonawcy nowego dojazdu do Zespołu Szkół nr 2 przy Wczasowej. Trwają prace przy łączniku między Klonową i Łączną oraz remontowane są rowy melioracyjne.

REKLAMA

Lepszy dojazd do szkoły na Wczasowej

Urząd Miasta Marki ogłosił kolejny przetarg drogowy. Tym razem poszukiwany jest wykonawca inwestycji, która poprawi komunikację z edukacyjnym kompleksem przy Wczasowej.  W planach jest przebudowanie ulicy Turystycznej i wybudowanie ulicy Projektowanej. Obie uzyskają odwodnienie, nawierzchnię asfaltową o szerokości 5 m oraz chodnik. Promienie łuków będą dostosowane do potrzeb autokarów przyjeżdżających po dzieci ze szkoły. Skrzyżowanie ulicy Projektowanej z Wenecką będzie wyniesione. Wzdłuż nowej inwestycji zostaną zamontowane nowoczesne latarnie LED-owe.

- O realizacji tej inwestycji mówiło się od 20 lat. W poprzedniej kadencji rozpoczęliśmy prace projektowe. Cieszę się, że znaleźliśmy się na etapie przetargu. Oby dopisali oferenci - mówi Dariusz Pietrucha, wiceburmistrz Marek.

Miasto zaprasza wykonawców do składania ofert do 2 lipca. O wyborze najkorzystniejszej zdecydują dwa kryteria – cena oraz okres gwarancji i rękojmi (nie krótszy niż 36 miesięcy, maksymalny – 60 miesięcy). 

Więcej informacji o przetargu – TUTAJ

- Kolejnym etapem modernizacji ulic w tym rejonie będzie przebudowa Wczasowej i Weneckiej. Mamy nadzieję, że do końca roku uzyskamy niezbędne pozwolenia - dodaje Darusz Pietrucha.

Prace w sąsiedztwie Klonowej

Wykonawca, na zlecenie miasta buduje łącznik między Klonową i Łączną oraz remontuje rowy melioracyjne.

Wiosną rozpoczęły się prace w sąsiedztwie ulicy Klonowej. Mają one dwojaki charakter. Po pierwsze, łącznik między Klonową  i Łączną uzyska nawierzchnię asfaltową. Powstanie tutaj także chodnik. Po drugie, wyremontowane zostaną okoliczne rowy melioracyjne: w łączniku, w Radnej oraz Łącznej. Prace wykonuje zwycięzca przetargu – firma Ziel-Bud.

Kolejny rów melioracyjny do remontu

Miasto szuka wykonawcy prac i zaprasza do udziału w przetargu. W tym roku do kompleksowego remontu przeznaczony jest rów R-7-1-2. Znajduje się on na obszarze, którego granice wyznaczają ulice Zajączka, Kopernika i Jagiełły. Kiedyś miał on znaczenie rolnicze, obecnie – komunalno-melioracyjne. Realizacja tej inwestycji zamknie temat modernizacji rowów w tej części miasta. Na oferty potencjalnych wykonawców miasto czeka do 27 czerwca. Szczegóły przetargu TUTAJ

Źródło: UM Marki

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA