REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Akcja ploggingowa "Biegaj, Zbieraj, Plogguj”

Sport

Markowi Biegacze i ich przyjaciele sprzątali las w okolicach Spacerowej w ramach akcji ploggingowej – „Biegaj, Zbieraj, Plogguj”. Następna taka akcja - po wakacjach.

REKLAMA

W niedzielę w okolicach ulicy Spacerowej z inicjatywy mieszkanki Marek, Krzysztofy (wolontariuszki, eksperta zrównoważonego rozwoju) oraz Klubu Sportowego „Markowi Biegacze” odbyła się w naszym mieście pierwsza, ale na pewno nie ostatnia akcja ploggingowa – „Biegaj, Zbieraj, Plogguj”. - Szczerze mówiąc, biegania to raczej tym razem nie było, bo ilość śmieci do zebrania okazała się na tyle znaczna, że zapełnialiśmy tylko kolejne worki – komentują biegacze.

 A to, co udało się znaleźć tylko w pobliskiej otulinie ulicy Spacerowej (odległość około 2 km w linii prostej i tylko do metra - dwóch od drogi), było niezwykle zróżnicowane. Butelki plastikowe, butelki szklane po napojach, kilka zawartości domowych koszy na śmieci nawet w oryginalnych workach, dwie pary butów, puszki po farbach, części od samochodów, bele agrowłókniny, zużyte pampersy i tysiące folii – reklamówek, opakowań od lodów, malutkich i większych odpadków.

Warto podkreślić, że w akcji brali udział wyłącznie wolontariusze: ci mali, ci trochę więksi i bardziej doświadczeni i niekoniecznie nawet ci, którzy codziennie korzystają z uroków ul. Spacerowej. - Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w akcje – mówi jedna z uczestniczek akcji.

 Akcję wsparło miasto Marki, przekazując worki i rękawiczki oraz zobowiązując się do odebrania zebranych odpadów. Dla najmłodszych Wodociąg Marecki zapewnił upominki. A Coca-Cola dostarczyła napoje i chwytaki oraz medale dla najmłodszych.

Przed nami na pewno kolejna akcja, którą zaplanowano zorganizować we wrześniu. Celem będą okolice lasu Horowa Góra, bądź okolice jeziora Kruczek. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętne, jak wyglądają nasze lasy. Nie trzeba biegać, aby uczestniczyć w akcji. Zapraszają również tych, którzy tylko spacerują.

I na koniec taka refleksja, że fajniej byłoby się spotkać po to, aby po prostu pobiegać lub aby pospacerować.  I to my mieszkańcy – konsumenci decydujemy, czy dany odpad stanie się śmieciem, lądując w miejscu do tego nie przeznaczonym, czy jednak będzie surowcem do ponownego przetworzenia. To tylko od nas zależy, czy trafi on do odpowiedniego pojemnika, a to przecież żaden wysiłek - wyrzucić go do odpowiedniego kosza.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kariny, Serafiny, Urbana

REKLAMA